Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39255 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 858 modelach samochodów z 81 marek.

Oceń swoje auto

Toyota Carina V (1992 - 1998) - opinia użytkownika Ramone E

2015-01-29, Ramone E

Marka: Toyota
Model: Carina
Generacja: V (1992 - 1998)
Rok produkcji: 1996
Przebieg: 284 tys. km
Nadwozie: Kombi
Silnik: 2.0 TD

Podsumowanie:

Pierwsza Carina w rodzinie pojawiła się w 1996r., nowa z silnikiem 2.0 TD, sedan. Wówczas szał - klima, metallic, gdy na ulicach królowały Polonezy. Rodzice jeździli nią do 2002r. i kupili nowego Avensisa. Gdy w 2005r. szukałem auta kombi, od razu pomyślałem o Carinie z tym samym silnikiem. Ta już nie była nowa, miała 9 lat i wątpliwą historię, ale dałem jej szansę. Dziś wiem, że nigdy jej nie sprzedam, bo to najlepsze auto jakie wyprodukowano. Po prawie 19 latach przygód z Cariną - w tym po 10 latach z własną - mogę zaręczyć, że nigdy nic się nie zepsuło. NIC ! Nigdy ! Gdyby była szansa dziś kupić nową Carinę 2.0 TD, to bym się nie wahał sekundy. A tak, to dbam o staruszkę. Jest trzecim autem w domu, dwa inne mają po 2 i 4 lata, ale niech się schowają przy mojej Carinie ! Nawet garaż na nią wynająłem, a nowe stoją na zewnątrz...

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  5.0

  Nigdy, ale to nigdy, nic się w nim nie zepsuło, dlatego uważam, że jest najlepszy na świecie. Do tego ekonomiczny i gdy potrzeba - autko ładnie idzie do przodu. Był też w domu współczesny diesel, ale szybko się go pozbyłem, bo generował niesamowite koszty. Carina nie kosztuje prawie nic, może dlatego motoryzacja się cofa, by zarabiać ? Tylko jest jedna zasada - studzimy turbinkę przed wyłączeniem silnika. Robię to od 10 lat i jest OK.

 • Zawieszenie:
  5.0

  Wygodne, trwałe. Przez 10 lat wymieniłem tylko gumowe silentbloki za jakieś grosze, bo słychać było poprzeczne przeszkody na jezdni.

 • Wnętrze:
  5.0

  Jak w Toyocie - trwałe, funkcjonalne, wygodne. Jest klima, jest elektryka, jest potężny bagażnik (kombi). Sedanem też jeździłem i również bagażnik był ogromny.

 • Komfort jazdy:
  5.0

  Samochód segmentu "D", więc z założenia jest wygodny i pewny w prowadzeniu. Przez lata nic mu nie ubyło z tego komfortu, jaki był na początku. Poza tym wg mnie "komfort" jest wtedy, gdy schodzę do garażu i wiem, że zawsze zapalę, zawsze dojadę i zawsze wrócę. Zaufanie do auta = mój komfort.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 6.7l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 6l/100km
Śr. spalanie - trasa 5.5l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • niezawodność
 • wygoda
 • małe spalanie
 • masa miejsca
Wady:
 • już ich nie produkują i nie można kupić nowej

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Toyota Carina V (1992 - 1998) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Toyota Carina V (1992 - 1998).

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Carina opinie

Oceń swoje auto

Testy i porównania

Premiery i nowości