Wszystko
o samochodach
Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 860 modelach samochodów z 81 marek.

Rover 200 R3 (1995 - 1999) - opinia użytkownika Bono

2014-07-18, Bono

Marka: Rover
Model: 200
Generacja: R3 (1995 - 1999)
Rok produkcji: 1998
Przebieg: 203 tys. km
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 214

Podsumowanie:

Odradzano mi zakup tej marki, bo się psuje, bo części drogie, bo to anglik bo ma więcej wad niż zalet ale kiedy Ci sami eksperci przejechali się tym samochodem zmienili zdanie. Autko naprawdę ma dobry 100tu konny silnik który naprawdę dobrze się zbiera. Na rozgrzanym silniku można spokojnie kręcić go pod 6-7 tyś obrotów a wskazówka prędkościomierza przemieszcza się po liczniku płynnie. Te 10sek do 100km/h o których piszą w testach to jakiś mit. Kolejna zaletą jest ogrzewanie. W największe mrozy już po kilku minutach robi się przyjemnie i można zdjąć rękawiczki. Roverem można spokojnie jeździć 50km/h na 5tym biegu, nic nie szarpie, nie dławi się. Jednak Roverek ma też wady a największą z nich jest awaria uszczelki pod głowicą tzw HGF. To była dla mnie jedyna, poważna usterka jak również kosztowna naprawa. Nie przestraszyłem się, nie sprzedałem samochodu tylko pojechałem do mechanika. Od tamtej pory jest spokój i pewnie w moich rękach do takiej awarii już nie dojdzie. Podsumowując Za niewielkie pieniądze dostaniemy w miarę ekonomiczny, elastyczny samochód który naprawdę prowadzi się świetnie. Rozglądam się po innych roverkach i widzę że te autka można kupić jeszcze w naprawdę dobrym stanie. Większość usterek jak się chce można naprawić samemu - Rover ma świetne forum a właściciele tych pojazdów mają tą markę rozpracowaną na części pierwsze. Powiedzą co zrobić, gdzie kupić, u kogo naprawić. Samochody z tej klasy z lat 2003 i wyżej to wraki z zachodu wyklepane przez Polaka ( bo ten potrafi wszystko) a z niższych roczników oprócz poczciwego golfa III nie ma w czym wybierać. Wybrałem Roverka i nie załuję

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

  • Silnik:
    4.0

    Oprócz biegu wstecznego nie można się do niczego przyczepić. Ten lubi przy pierwszym ruchu wyskoczyć ale pamiętajmy że mój egzemplarz przeżył już 16 wiosen więc tan mankament uważam za mało istotny. Auto posiada w dużej mierze charakterystykę auta dynamicznego. Biegi wskakują precyzyjnie. Auto do czwartego biegu przyspiesza naprawdę przyzwoicie. Nie ma zgrzytów ani niekontrolowanych samoczynnych wyskoków biegu.

  • Zawieszenie:
    5.0

    Jak dbasz tak masz. Jeżdżę Roverkiem 3 lata wymieniłem końcówkę drążka kierownicy i amortyzator który od nowości nie był wymieniany !!! Nic nie puka, nic nie stuka. Wole zwolnić na nierównościach i dziurach Polskich dróg niż zapłacić za wymianę połowy zawieszenia. Przy szybszej jeździe autko prowadzi się rewelacyjnie Mam opony 185/65/14

  • Wnętrze:
    3.0

    Miejsca jest wystarczająco z przodu, z tyłu nie siedziałem wiec nie wiem aczkolwiek żona nigdy nie narzekała. Bagażnik spory, wystarczający w zupełności dla 3 osobowej rodziny. Zimą trzeszczą plastiki do momentu nagrzania się silnika. W kabinie jest stosunkowo głośno. Do 2,5 tyś jest dobrze ale potem zaczyna się robić głośniej ale nie źle kiedy się śpieszymy i musimy mocniej naciskać na pedał przyspieszania. Silnik wydaję naprawdę fajny dźwięk. Z resztą samochody z lat 90tych tak miały.

  • Komfort jazdy:
    5.0

    Auto służy mi do jazdy miejskiej. Zima szybko się nagrzewa, latem przy włączonej klimatyzacji nie odczuwam dyskomfortu przy upałach. Siedzenia starego typu to największa zaleta. Siedzisz jak w fotelu w domu, miękkie, dopasowujące się do pasażera. Kiedy przesiadam się do naszego drugiego auta na piankowe fotele (Astra 2009r) to kręcę się przez całą podróż.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 9l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 7l/100km
Śr. spalanie - trasa 5.5l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
  • elastyczny silnik
  • przyzwoite spalanie
  • wygoda pasażerów
  • czego chcieć wiecej
Wady:
  • niestety HGF - trzeba uwazać przy kupnie
  • wiązka elektryczna tylniej klapy,

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Rover 200 R3 (1995 - 1999) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Rover 200 R3 (1995 - 1999).

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Rover 200 opinie

Oceń swoje auto

Testy i porównania