Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39085 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 856 modelach samochodów z 81 marek.

Oceń swoje auto

Dacia Dokker (2012 - teraz) - opinia użytkownika jurecki

2019-11-06, jurecki

Marka: Dacia
Model: Dokker
Generacja: (2012 - teraz)
Rok produkcji: 2019
Przebieg: 6 tys. km
Nadwozie: Furgon
Silnik: Dokker 1.6 LPG

Podsumowanie:

myślę, że gdybym kupował jeszcze raz to najsłabszą wersję, która jest dostępna z klimą. Najprawdopodobniej teraz już bym nie kupił nowego bo mam 1.6 sce 109KM z LPG a od połowy roku już tylko 1.3 turbo czyli bye bye LPG. Kupowanie stepway mija się z celem bo pieniądze są już całkiem spore - zbliżamy się do 60 tys. zł - a auto jest znacznie gorzej wykonanie niż konkurencja, w wielu miejscach kompletnie nie przemyślane, jak schowki ich wielkość dostęp i ergonomia.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  2.0

  skrzynia mało precyzyjna. 5 biegów przy czym jedynka mega krótka, dwójka i trójka tak zestawione, że wielokrotnie asystent wskazuje wrzuć trójkę a jak wrzucasz trójkę to krzyczy, zrzuć na 2. W trasie brakuje 6 biegu. Asystent już przy ok. 55km/h zaleca wrzucanie 5 biegu... joke?

 • Zawieszenie:
  3.0

  załadowany prowadzi się nawet przyjemnie; bez ładunku skacze tył; średnio wybiera nierówności; dosyć mocno dobija jak nie nowe auto

 • Wnętrze:
  3.0

  plastiki marnej jakości ale generalnie nic nie ćwierka na wybojach (przynajmniej przy 6500km najechanych); przełączniki tandetne. Wielokrotnie ich umiejscowienie jest bezsensowne. Kieszeń z boku nie nadaje się na pełnowymiarową butelkę, brak wybrzuszenia; W wersji stepway nikt nie pomyślał o kieszeniach w tylnych drzwiach a więc nie ma sensownego schowka poza kieszenią na siedzeniu. Dużo niedoróbek i źle spasowane. Warto spojrzeć choćby na brak uszczelek w tylnych bocznych szybach czy w drzwiach otwieranych - widoczne spawy i nierówno pocięta blacha.

 • Komfort jazdy:
  3.0

  w wyposażeniu stepway jest przyzwoite radio + zestaw głośnomówiący. Niezbyt wygodny tempomat. Klimatyzacja ok ale słabo chłodzi - ponoć przypadłość dokkerów bo duża buda a producent nie przemyślał lepszej klimy; mało tego nie ma wyjścia na tylny rząd siedzeń więc chłodzenie jest tylko z przodu!. W środku w wielu miejscach widoczna goła blacha. Nawet na auto budżetowe to trochę za wiele... a raczej za mało.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 10l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 8.8l/100km
Śr. spalanie - trasa 7.5l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • cena zakupu - 57000 zł z fabrycznym gazem
Wady:
 • mało precyzyjny układ kierowniczy
 • braki lakiernicze i słaba jakość wykonania
 • za słaby silnik 1.6 109KM w 2019 r. a nowsze już pod gaz się nie nadają
 • błędy w wyposażeniu (niezgodność z wersjami wyposażenia)
 • słaby kontakt pozakupowy z renault/dacia

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Dacia Dokker (2012 - teraz) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Dacia Dokker (2012 - teraz).

Dacia Dokker Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Dacia Dokker opinie

Oceń swoje auto

Testy i porównania

Premiery i nowości