Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39257 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 858 modelach samochodów z 81 marek.

Oceń swoje auto

Chevrolet Cruze (2008 - teraz) - opinia użytkownika Miromat

2020-01-14, Miromat

Marka: Chevrolet
Model: Cruze
Generacja: (2008 - teraz)
Rok produkcji: 2012
Przebieg: 81 tys. km
Nadwozie: Hatchback
Silnik: 1.6

Podsumowanie:

Mam ten samochód rok, zrobiłem 16 tys. km i nie widzę w nim większych wad. Ciągle jestem nim zachwycony jak w pierwszym miesiącu po kupnie. Miałem tylko jedna awarię - pękł króciec od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego. Ale doczytałem się, że to wada we wszystkich Chevroletach. Miałem to w Lacetti, występuje to w Aveo, a Cruzach była nawet akcja serwisowa wymiany zbiorniczków, ale tylko dla diesli. Jestem bardzo zadowolony z samochodu i polecałbym go każdemu. To przecież klon Astry tylko za mniejsze pieniądze.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  5.0

  Czytałem opinie, że silnik 1,6 w tym aucie nie nadaje się do jazdy. Wg mnie nic mu nie brakuje. Oczywiście, jeśli ktoś chce na szosie jeździć jak na rajdzie Barbórki to nie pojeździ. Ale do normalnej jazdy jest bez zarzutu. To rozsądny kompromis pomiędzy dynamiką a zużyciem paliwa. Skrzynia biegów działa bez zarzutu. Chociaż przydałby się 6-ty bieg.

 • Zawieszenie:
  5.0

  Nie jest za twarde i nie jest za miękkie. Niedawno robiłem przegląd po 80 tys km i w zawieszeniu nic nie było do roboty.

 • Wnętrze:
  4.0

  Wnętrze dość obszerne, choć z tyłu 3 osoby w zimowych ubraniach mają dosyć ciasno. A gdy trafi się tam jedna trochę bardziej obszerna to jest nawet bardzo ciasno. Mankamentem są parujące szyby. W wilgotny dzień zawsze pojawia się para na szybach. Włączenie nawiewu na przednią szybę uruchamia jednocześnie klimatyzację co szybko osusza szyby.

 • Komfort jazdy:
  5.0

  Komfort jazdy bardzo dobry. Przednie fotele wygodne. W lecie po 350 km i 5 godzinach jazdy nie czułem większego zmęczenia.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 9.5l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany 8.3l/100km
Śr. spalanie - trasa 7l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • Ładna sylwetka
 • Komfort jazdy
 • Rozsądne spalanie
Wady:
 • Brak 6-tego biegu
 • Parujace szyby

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Chevrolet Cruze (2008 - teraz) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Chevrolet Cruze (2008 - teraz).

Chevrolet Cruze Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Cruze opinie

Oceń swoje auto

Chevrolet Cruze (2008 - teraz) zdjęcia

Testy i porównania

Premiery i nowości