Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39256 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wybierz pojazd:

Zebraliśmy dla Ciebie opinie o 858 modelach samochodów z 81 marek.

Oceń swoje auto

Chevrolet Camaro II (1970 - 1981) - opinia użytkownika @mychevy_73

2019-01-17, @mychevy_73

Marka: Chevrolet
Model: Camaro
Generacja: II (1970 - 1981)
Rok produkcji: 1973
Przebieg: 3 tys. km
Nadwozie: Coupe
Silnik:

Podsumowanie:

Auto z duszą, dla ludzi z pasją! Legenda motoryzacji dająca niesamowitą radość z samego posiadania tak unikatowego pojazdu, nie mówiąc już o wrażeniach z jego prowadzenia! Tego się po prostu nie da opisać słowami! Jednocześnie, jako auto wiekowe, wymaga sporo troski. Trzeba okazać mu dużo serca i cierpliwości, mieć czas przy nim podłubać, porozglądać się za częściami i z wyprzedzeniem planować kolejne udoskonalenia i bieżące naprawy. Trzeba też nauczyć się je prowadzić i nabrać pokory do mocy drzemiącej w tylnym napędzie, oraz pamiętać, że żadna elektronika nie uratuje nas przed błędami na drodze. Należycie zadbany będzie nam służył kolejne lata, wzbudzając podziw i ciekawość innych.

Ocena ogólna użytkownika:

Czy poleciłbyś innym zakup tego samochodu?

 • Silnik:
  5.0

  V8 5.7l Silnik ma spory zapas mocy i trzeba z wyczuciem operować pedałem gazu, prawie sześć litrów pojemności nieposkromionych żadnymi elektronicznymi lejcami wymaga rozsądku i pełnego skupienia za kierownicą, jednocześnie dając niespotykane doznania! Do tego ten niepowtarzalny, głęboki bas V8, nie do pomylenia z żadnym innym. Miód dla uszu! Skrzynia automatyczna, trzybiegowa, pracuje zaskakująco płynnie ale gdy trzeba załącza kick down, ładnie zrzuca i przeciąga bieg, by wydobyć moc silnika

 • Zawieszenie:
  4.0

  Pomimo sportowego charakteru nie jest nazbyt sztywne. Płynie po drodze, lekko bujając się jak na amerykańskie zawieszenie z tamtych lat przystało.

 • Wnętrze:
  5.0

  Ponadczasowa klasyka wnętrza pachnącego przygodą i pamiętającą setki ciekawych historii

 • Komfort jazdy:
  5.0

  Naprawdę bardzo wygodne fotele, wspomaganie kierownicy zaskakuje łatwością manewrowania, ergonomia przycisków, płynnie zmieniający biegi automat, bardzo dobra widoczność dzięki dużej i szerokiej szybie czołowej jak i szybach drzwiowych. Jedyny mankament to małe lusterka boczne, ale to cena ich ładnego, sportowego wyglądu.

Zużycie Paliwa

Śr. spalanie - cykl miejski 25l/100km
Śr. spalanie - cykl mieszany — l/100km
Śr. spalanie - trasa — l/100km

Zalety i Wady

Zalety:
 • Czysta radość z jazdy, doznania jakich nie uświadczysz we współczesnych autach, duży zapas mocy, niesamowity dźwięk silnika, solidne wykonanie
Wady:
 • Takie auto kocha się mimo wad!

Oceń swoje auto

Znajdujesz się w dziale Chevrolet Camaro II (1970 - 1981) opinie. Kierowcy szczegółowo opisują doświadczenia, które zdobyli podczas eksploatacji tego samochodu. Poznaj opinie kierowców na temat silnika, zawieszenia, wnętrza, komfortu jazdy, zużycia paliwa i innych parametrów generacji Chevrolet Camaro II (1970 - 1981).

Chevrolet Camaro Cena

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Camaro opinie

Oceń swoje auto

Testy i porównania

Premiery i nowości