Salon Samochodowy Genewa 2020. Premiery aut i wielcy...

Salon Samochodowy Genewa 2020. Premiery aut i wielcy nieobecni

Mariusz Michalak

Motofakty

Aktualizacja:

Motofakty

Fot. Newspress

Fot. Newspress

Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najważniejszych targów motoryzacyjnych w Europie. Tegoroczny salon samochodowy w Genewie potrwa od 5 do 15 marca. To już 90. odsłona targów.
Salon genewski odbywa się co roku, w przeciwieństwie np. do imprez w Paryżu czy Frankfurcie, które organizowane są na przemian, co dwa lata. Jak zawsze podczas targów można podziwiać zarówno te bardzo drogie, luksusowe lub sportowe samochody, jak i auta terenowe, rodzinne czy miejskie. Oczywiście nie brakuje także prototypów, które bardzo często stanowią zapowiedź nowych modeli, szykowanych do seryjnej produkcji. Swoje stoiska w Genewie prezentują nie tylko producenci samochodów, ale również akcesoriów do tuningu i części zamiennych.

Impreza w Szwajcarii wyraźnie idzie w stronę salonu w Paryżu, czy Frankfurcie, gdzie także było znacznie skromniej niż przed laty. Jak będzie w tym roku?

Z kolei podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ma zostać przedstawiona następna generacja SUV-a Sorento.

Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/kia-zapowiedziala-kilka-waznych-premier-w-tym-roku/
Z kolei podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie ma zostać przedstawiona następna generacja SUV-a Sorento.

W Szwajcarii premierę będzie miał również kalifornijski konkurent Jaguara I-pace i Mercedesa EQCFisker Ocean. To całkowicie elektryczny SUV, który trafi do sprzedaży nie tylko w Ameryce, ale także na Starym Kontynencie

Tak jak i w ubiegłych latach zabraknie jednak kliku czołowych marek. Peugeot, Opel i Lamborghini nie zamierzają przygotowywać swoich stoisk podczas targów. Powodem takiego trendu są oszczędności. Nie jest tajemnicą, że w przypadku wzięcia udziału w takim wydarzeniu, nakłady finansowe nie są małe.

Czym w takim razie przyciągnąć zwiedzających? Tegoroczna impreza w Genewie doczeka się toru wyścigowego o długości ponad 450 metrów -  można na nim zobaczyć 48 modeli pojazdów z napędem alternatywnym. Będą mogli przejechać się po nim nie tylko najważniejsi goście, ale także dziennikarze oraz odwiedzający. imprezę. 

Zobacz także: Testujmy Skodę Kamiq - najmniejszego SUV-a Skody


Komentarze

Najczęściej czytane

Wideo