Ruszy budowa obwodnic Staszowa - za cztery lata pierścień ma otoczyć miasto (MAPA)

redakcja.regiomoto
Obwodnice Staszowa - mapa
Obwodnice Staszowa - mapa
Prace nad budową 10,5-kilometrowego „ringu” wokół Staszowa mają ruszyć w 2016 roku i potrwają dwa lata. Wtedy centrum miasta zostanie odblokowane.
Obwodnice Staszowa - mapa
Obwodnice Staszowa - mapa

Przed dwoma laty rozważano trzy warianty przebiegu obwodnic Staszowa. Dziś już wiadomo, jak będzie wyglądać pierścień drogowy wokół miasta. Nowe trasy będą miały 10,5 km długości. Niebawem kompletna dokumentacja ma trafić na biurko inwestora - Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w celu realizacji zadania.

Pod koniec września 2010 roku podpisano umowę między województwem świętokrzyskim a powiatem staszowskim rozpoczynającą prace nad budową obwodnic Staszowa. Na 6 października tego roku zaplanowano oficjalny termin przekazania kompletu dokumentacji starostwu w Staszowie, co zakończony proces planistyczny. Potem dokumenty trafią do inwestora - Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w celu realizacji zadania.

- Obecnie wykonana jest koncepcja ze wszelkimi uzgodnieniami i decyzjami środowiskowymi. Co najważniejsze, zadanie to znalazło się w programie kontraktu wojewódzkiego na lata 2014-2020, co gwarantuje na sto procent, że zostanie wykonane - mówi Andrzej Kruzel starosta staszowski.

Prace nad budową nowych dróg ruszą w 2016 roku. W układzie obwodnic znalazły się ronda: w kierunku na Osiek, Opatów, Daleszyce, Stopnicę, Kielce i w okolicy staszowskiego targowiska. Urzędnicy przewidują, że budowa obwodnic potrwa dwa lata.

Dzięki budowie obwodnic będzie można przystąpić do rewitalizacji staszowskiego rynku i rozładować korki, nieuniknione po otwarciu nowego mostu na Wiśle koło Połańca i przebudowie dróg wojewódzkich Staszów-Osiek i Staszów-Połaniec.

Projektantem układu obwodnic jest Andrzej Kasprzyk z Promost Consuliting T. Siwowski Spółka Jawna w Rzeszowie.

Zobacz pełną wersję mapy Mapy pochodzą z:naviexpert

Agnieszka Kuraś, „Echo Dnia" 

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty