Renault Laguna V6

Witold Blady
Udostępnij:
Komfortowe auto dla nielubiacych rzucać się w oczy.

 | 
 | Laguna z najmocniejszym silnikiem to bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza dla kierowców, którzy nie lubią rzucać się w oczy. Auto jest dynamiczne i dobrze wyposażone, choć jakość wykończenia i użytych materiałów powinna być na zdecydowanie wyższym poziomie. Odradzamy zakup odmiany z automatyczną skrzynią biegów - model z przekładnią ręczną ma lepsze osiągi a jest tańszy o 7 tys. zł.

Renault Laguna V6

Porównanie Renault Laguny z konkurentami**Porównanie danych technicznych**

ModelRenault LagunaPeugeot 406Ford Mondeo
SilnikV6V6V6
Pojemność skokowa (cm sześc.)294629462495
Moc maks. (KM)194207205
Maks. moment obrotowy (Nm)267285235
Skrzynia biegówmanualna, pięciobiegowa--
Hamulce przednie/tylnetarczowe/tarczowe--
Średnica zawracania (m)11,51211
Objętość bagażnika (dm sześc.)452430470
Długość (mm)451046004555
Szerokość (mm)175017651750
Wysokość (mm)144014001420
Rozstaw osi (mm)265027002705
Masa własna (kg)139514551345
Ładowność (kg)590540525
Prędkość maksymalna (km/h)235240231
Przyspieszenie 0-100 km/h (s)7,78,17,7

Jak przystało na flagowy model, także Laguna w najdroższej wersji napędzana jest sześciocylindrowym, widlastym silnikiem benzynowym. Jednostka ta, dzięki zastosowaniu czterech zaworów na cylinder, rozwija moc 194 KM.
Auto prowadzi się doskonale, ma lekką skłonność do podsterowności, ale nawet niezbyt doświadczony kierowca powinien sobie z nią poradzić. Na wysokim poziomie jest także komfort jazdy, przy tym nadwozie nie przechyla się na szybko pokonywanych zakrętach.
» Porównanie zużycia paliwa (l/100 km)

ModelRenault LagunaPeugeot 406Ford Mondeo
Miasto16,113,714,4
Poza miastem8,17,27,1
Średnie1110,510,8

Porównanie wyposażenia
Lista wyposażenia standardowego obejmuje ABS, wspomaganie układu kierowniczego, cztery poduszki gazowe, elektrycznie opuszczane szyby, centralne ryglowanie zamków, automatyczną klimatyzację, tempomat, komputer pokładowy, wskaźnik temperatury zewnętrznej i aluminiowe felgi. Lista opcji jest więc siłą rzeczy wyjątkowo krótka: znajdziemy na niej lakier metalizowany.

ModelLaguna RXT V6406 SV V6Mondeo ST200
ABSSSS
Airbag kierowca/pasażerS/SS/SS/S
Poduszki boczneSSS
Wspomaganie kierownicySSS
Elektryczne szyby przód/tyłS/SS/SS/S
Centralne ryglowanie zamkówSSS
RadioOSS
KlimatyzacjaSSS
Aluminiowe felgiSSS

S - standard, O - opcja
» Przeczytaj też:

Używany Renault Laguna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Jakub Wiech: Ceny ropy naftowej wracają do poziomu sprzed wojny

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Motofakty
Dodaj ogłoszenie