Renault i Nissan wzmacniają współpracę. Co się zmieni?

(ip)
Fot. Renault
Fot. Renault
Renault i Nissan wzmacniają współpracę w zakresie projektowania, inżynierii produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw, zakupów i zasobów ludzkich. Dodatkowe funkcje zostaną zintegrowane po zakończeniu wewnętrznego procesu zatwierdzania. Szacuje się, że do 2018 roku oszczędności uzyskane w wyniku współpracy osiągną wartość 5,5 miliarda euro.
Fot. Renault
Fot. Renault

Alians Renault-Nissan wzmacnia współpracę w czterech kluczowych pionach i rozpoczyna realizację nowych projektów, które przełożą się na wzrost skuteczności działania i wyższe zyski.

W ramach tego procesu zostanie wprowadzona integracja pionów i opracowane zostaną nowe procesy. Dodatkowe działania obejmują także wymianę utalentowanych pracowników oraz szeroko zakrojone współdzielenie zasobów. Podczas zebrania członków najwyższego kierownictwa Aliansu, marki Renault i Nissan ogłosiły, że wzmacniają synergię w obszarach projektowania, inżynierii produkcji, zarządzania łańcuchem dostaw, zakupów i zasobów ludzkich. Wszystkie te funkcje zostały zintegrowane w 2014 roku i są obecnie zarządzane przez kierownictwo Aliansu.

W planach jest także połączenie działów jakości i kosztów, które ma na celu zapewnić dodatkowe wsparcie czterem zintegrowanym pionom. Alians rozważa także inne możliwości zwiększenia synergii w pionach sprzedaży i marketingu, usług mobilnych, planowania produktów, obsługi posprzedażnej oraz innych działach pomocniczych.

Założenia projektów integracyjnych zostaną zaprezentowane przez kierownictwo koncernów przedstawicielom pracowników oraz organom wykonawczym obu spółek do końca marca. Po przyjęciu planów w ramach wewnętrznego procesu zatwierdzania, ich wdrożenie rozpocznie się 1 kwietnia. W tym samym terminie zostaną podane do wiadomości nazwiska kierowników nowych pionów oraz zakres działalności połączonych działów.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty