Remontów dróg jesienią będzie w Toruniu bardzo dużo

gazeta.pomorska
Remontów dróg jesienią będzie w Toruniu bardzo dużo
Remontów dróg jesienią będzie w Toruniu bardzo dużo
Końcówka roku będzie pracowita dla drogowców. Większość robót zakończy się w październiku lub listopadzie. Tylko niewielka część w grudniu. Gdzie trzeba zdjąć nogę z gazu? Roboty są prowadzone m.in. na Rolniczej, Włocławskiej i Chrobrego.
Remontów dróg jesienią będzie w Toruniu bardzo dużo
Remontów dróg jesienią będzie w Toruniu bardzo dużo

W tej chwili w remoncie jest 12 ulic. Praca wre na ul. Szpitalnej. Na tej niewielkiej uliczce w sąsiedztwie Rynku Nowomiejskiego została już zerwana stara nawierzchnia. Powstaje też podbudowa, na której pojawi się wkrótce kostka kamienna i asfalt. Zostaną również wykonane chodniki po obu stronach jezdni, a także mur przy kościele św. Jakuba. Ulica ma zostać podłączona do pl. św. Katarzyny. Dzięki temu do końca października zyskamy dodatkowy wyjazd ze Starówki. Prace pochłoną 317 tys. zł.

W podobnym terminie gotowa ma być ul. Studzienna. - Remont objął 400-metrowy odcinek między ul. Pająkowskiego a Lubicką - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. Łącznie za 387 tys. zł zostanie ułożona asfaltowa nawierzchnia jezdni oraz chodniki. 

 

Wyleją nowy dywanik 

Nowy dywanik z asfaltu pojawi się także na ul. Wschodniej i Łódzkiej - na odcinkach, które sąsiadują z powstającą nową trasą mostową. W złym stanie jest m.in. nawierzchnia na pierwszej z ulic, gdzie roi się od łat. Zadanie zrealizuje firma Strabag, czyli generalny wykonawca przeprawy. Miasto zapłaci za nie 302 tys. zł.

Sporo dzieje się też na ul. Dziewulskiego, gdzie odnawiane są dwa odcinki: między Przybyłów a wjazdem do policji (570 m), a także od komisariatu do Łyskowskiego (450 m). Te dwa zadania także realizuje Strabag. Nowa nawierzchnia jezdni zostanie wzmocniona specjalną siatką. Pojawią się też zatoki parkingowe. Pierwszy etap potrwa do 12 października i pochłonie 868 tys. zł, drugi - wyceniony na 657 tys. zł do 16 listopada. 

Pracują na Rolniczej 

585 tys. zł mają zaś kosztować prace na ul. Rolniczej. Chodzi o 232-metrowy fragment od ul. Traktorowej do torów kolejowych. - Wykonamy tam jezdnię z asfaltu, chodnik po stronie wschodniej oraz parkingi - tłumaczy Kobus-Pęńsko. - Remont potrwa do 16 listopada.

Drogowców spotkamy teraz także na Chełmińskim Przedmieściu - na ul. Moczyńskiego. Nowa jezdnia, chodniki i wpusty deszczowe mają być gotowe do 5 listopada. Całość pochłonie 397 tys. zł.
23 listopada ekipa robotników ma zejść z ul. Konopnickiej, gdzie odnawiany jest odcinek od Bydgoskiej do Słowackiego. Pojawi się tam nowa jezdnia i chodnik. Nowe oblicze zyskają również Jeśmanowicza i Sczanieckiego na osiedlu Mokre. Wykonanie nowych jezdni, parkingów i chodników pochłonie tam 586 tys. zł.

Przed Miejskim Zarządem Dróg jeszcze dwa przetargi. W toku są konkursy na remont ul. Hallera (zostanie ułożona nowa nawierzchnia między ul. Łódzkiej a Kniaziewicza) i pętli autobusowej na Podgórskiej w pobliżu Rypińskiej, na której robotnicy mają ułożyć nową nawierzchnię.

Część prac - podobnie jak w poprzednich latach - potrwa do grudnia. 12 września MZD przekazał plac budowy na ul. Włocławskiej. W pobliżu Toruńskiego Parku Technologicznego powstanie nowa jezdnia z podbudową, parkingi, chodnik i odwodnienie. Prace zaplanowano do 10 grudnia. Z miejskiej kasy pójdzie na nie 1,04 mln zł. 

Zdążą przed zimą? 

Znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem będzie remont mostu nad Strugą Toruńską na Chrobrego - w pobliżu skrzyżowania z ul. Fabryczną. Już teraz kierowców czekają tam spore utrudnienia. Jezdnia jest zwężona i obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km na godz.

- Na tym obiekcie zaplanowaliśmy m.in. przebudowę pomostu, zabezpieczenie skarpy Strugi Toruńskiej oraz wzmocnienie przyczółków - mówi rzeczniczka drogowców. 

 

Wojciech Giedrys/ Gazeta Pomorska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak alkohol działa na nasz organizm. Ostrzegamy kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty