- Remont ulicy przeprowadzono źle! Zalewa nas woda - mówią grudziądzanie

gazeta.pomorska
Mieszkańcy boją się, że przez kolejny remont ulicy znów zaleje ich deszczówka
Mieszkańcy boją się, że przez kolejny remont ulicy znów zaleje ich deszczówka
- Przez źle wyremontowaną ulicę od dawna nas zalewa. A teraz będzie jeszcze gorzej - skarżą się mieszkańcy ul. Modrzewiowej. Urzędnicy nie są w stanie obiecać, że problem uda się ostatecznie rozwiązać.
Mieszkańcy boją się, że przez kolejny remont ulicy znów zaleje ich deszczówka
Mieszkańcy boją się, że przez kolejny remont ulicy znów zaleje ich deszczówka

Mieszkańcy ulicy Modrzewiowej w grudziądzkich Owczarkach czują się na siłę uszczęśliwiani przez urzędników i drogowców. Właśnie rozpoczął się tam kolejny w ostatnich latach remont jezdni. Od poprzedniego - w 2008 r - podczas niemal każdej ulewy ich posesje zalewa woda spływająca z podniesionej nawierzchni. Płynie wprost do ich garaży i piwnic. - Obawiamy się, że po obecnej modernizacji, będzie jeszcze gorzej. Bo wygląda na to, że ulica jest znów podnoszona o kilka centymetrów - denerwuje się Marianna Studzińska, jedna z mieszkanek.

Na Modrzewiową - dotychczas utwardzoną gruzem betonowym - teraz wysypywany jest asfalt zdarty z remontowanej tuż obok ul. Paderewskiego. - Obiecano nam, że zanim ułożą asfalt, stara nawierzchnia zostanie usunięta. Tak, aby nie podnosić już wyżej poziomu ulicy - mówi Małgorzata Czerwińska. - Tak jednak nie jest.

Oprócz dwóch poważniejszych remontów tej drogi, Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzał też kilka mniejszych napraw. - Tylko po co? Nie lepiej zaoszczędzić pieniądze i zrobić ulicę raz a porządnie? - pyta Mieczysław Krasiński, mieszkający tu niepełnosprawny jeżdżący na wózku.

Urzędnicy zapewniają, że od 2008 roku, kiedy drogę utwardzono gruzem betonowym, nie było żadnych zgłoszeń mieszkańców o zalewaniu domów. Takie zgłoszenie, w dodatku anonimowe, otrzymali dopiero w tym tygodniu. - Obecnie na wniosek mieszkańców ul. Modrzewiowej trwa utwardzanie drogi. Przed rozłożeniem nowej nawierzchni zbierana jest warstwa o grubości identycznej jak warstwa wysypywanego asfaltu - zapewnia Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka ratusza. - Nie jest więc prawdą, że droga zostanie podniesiona.

Jak zapewnia pani rzecznik, ZDM na bieżąco monitoruje wykonywane prace, które dodatkowo podlegają odbiorowi końcowemu i gwarancji. Ponadto po wystąpieniu większych opadów deszczu przeprowadzona zostanie kontrola ulicy. - Nie możemy zagwarantować, że woda nie będzie spływała na posesje, ponieważ ul. Modrzewiowa nie posiada kanalizacji deszczowej. Wzdłuż drogi pozostawiony jest pas o szerokości 0,5 m bez rozłożonego asfaltu, gdzie może spływać woda i wsiąkać w glebę - dodaje Magdalena Jaworska-Nizioł.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty