Rajd św. Krzysztofa

(TSz)
Fot. (ip)
Fot. (ip)
Konkursowa Jazda Samochodem "Rajd św. Krzysztofa" ma już 13 lat. W tym roku bazą imprezy będzie Pułtusk.

Konkursowa Jazda Samochodem "Rajd św. Krzysztofa" ma już 13 lat. W tym

roku bazą imprezy będzie Pułtusk.

 

Start, meta i uroczyste poświęcenie pojazdów uczestniczących w rajdzie nastąpi na pułtuskim rynku - najdłuższym w Europie! Uroczystość poświęcenia będzie celebrował Krajowy Duszpasterz

Fot. (ip)
Fot. (ip)

Kierowców ks. dr Marian Midura.

 

11 listopada 1933 roku, w podwarszawskiej Podkowie Leśnej został otwarty kościół pod wezwaniem św. Krzysztofa, patrona podróżnych. Konsekracji świątyni dokonał ks. Bp Antoni Szlagowski. Kościół powstał m.in. ze składek członków Automobilklubu Polski i Aeroklubu RP. W 1934 roku nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu automobilowego, którego uczestnicy w 250. samochodach i motocyklach przejechali z Warszawy, z al. Szucha (siedziba Automobilklubu Polski) do kościoła w Podkowie Leśnej, gdzie po raz pierwszy nastąpiło uroczyste poświęcenie pojazdów.

 

Uroczystość ta, z wojenną przerwą, jest rokrocznie celebrowana w podkowiańskim kościele. 13 lat temu ówczesny Prezes Automobilklubu Polski Józef Modecki postanowił zorganizować imprezę ogólnodostępną nawiązującą do tradycji Auto Sacrum, której sportowe elementy powiązane były z poświeceniem pojazdów w kościele św. Krzysztofa.

 

21 lipca odbędzie się 13. już edycja Rajdu św. Krzysztofa. Tradycyjnie będzie ona rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM w Pucharze Kierowców Amatorów, a próby sportowe (na szutrowej nawierzchni!) zostaną zlokalizowane w okolicach Pułtuska i Serocka. Jak i w poprzednich latach, funkcję dyrektora rajdu pełni Jacek Pietrusiewicz.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty