Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Raikkonen górą

(mp)
Kimi Raikkonen odniósł szóste w tym roku zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Stanął na najwyższym miejscu podium podczas Grand Prix Belgii.

Kimi Raikkonen odniósł szóste w tym roku zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Fin stanął na najwyższym miejscu podium podczas Grand Prix Belgii.

Raikkonen startujący w barwach zespołu McLaren-Mercedes wyprzedził o ponad 28 sekund Fernando Alonso jadącego bolidem Renault i o 32 sekundy Jensona Buttona z teamu BAR-Honda. Emocji na torze Spa nie brakowało. Zawodów nie ukończyło siedmiu z 20 kierowców, do czego przyczyniły się nie najlepsze warunki atmosferyczne. Przed wyścigiem spadł

deszcz i wysychająca nawierzchnia sprawiała trudności. O wielkim pechu może mówić Juan Pablo Montoya z McLaren-Mercedesa, który będąc na drugiej pozycji na cztery okrążenia przed metą w wyniku zderzenia z Albertem Pizzonią (BMW-Williams) wypadł z toru.

W klasyfikacji generalnej, z dużymi szansami na tytuł Mistrza Świata kierowców, prowadzi Fernando Alonso ze 111 punktami. Drugi jest Kimi Raikkonen (86 pkt), a trzeci Michael Schumacher (55 pkt).

Przed zawodnikami jeszcze trzy rundy Mistrzostw Świata F1 sezonu 2005. Będą one rozegrane w Brazylii, Japonii i Chinach.