Promują bezpieczeństwo

(mp)
Podczas Gali Bezpieczeństwa, 20 lutego, w Zamku Królewskim w Warszawie, wręczono nagrody w pierwszej edycji Konkursu Inicjatyw Bezpieczne Drogi.

Przyznano je za zrealizowane akcje na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Laureaci, oprócz nagród finansowych na łączną sumę 500 tys. zł otrzymali Złote Tarcze Bezpieczeństwa.

 

Nagrody dla najlepszych organizatorów akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego mają być, zgodnie z regulaminem, przeznaczone na rozwijanie społecznie ważnych działań w tym zakresie. Zwycięskie inicjatywy zostały wyłonione przez kapitułę konkursu spośród 247 nadesłanych zgłoszeń.

 

Nagrody główne przyznano w trzech kategoriach:

 

- Inicjatywa Ogólnopolska

1. miejsce (70 tys. zł): akcja "Bezpieczna Szkoła przy Drodze", organizowana przez Redakcję magazynu "Transport Polski" z Łodzi

2. miejsce (50 tys. zł): "Akcja Krzyś", organizowana przez Fundację ,,Krzyś".

3. miejsce (30 tys. zł): akcja "Szkolenie ratowników drogowych", organizowana przez Automobilklub Stołeczny Moto-Auto-Klub "MAK" z Warszawy

 

- Inicjatywa Regionalna

1. miejsce (50 tys. zł): akcja "BRD wspólną troską obszarów przygranicznych", organizowana przez Automobilklub Chełmski

2. miejsce (30 tys. zł): akcja "Ambuś i My - ratownicy na medal", organizowana przez Gimnazjum w Świerzawie

3. miejsce (20 tys. zł): akcja dotycząca szkoleń z zakresu ratownictwa drogowego , organizowana przez Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice

 

- Inicjatywa Lokalna

1. miejsce (50 tys. zł): akcja propagująca bezpieczne zachowania na drodze wśród rowerzystów organizowana przez Warszawską Masę Krytyczną.

2. miejsce (30 tys. zł): akcja "Gminne Centrum Edukacji Komunikacyjnej z BRD", organizowana przez Publiczne Gimnazjum w Białej

3. miejsce (20 tys. zł): akcja "Szkoła Trzeźwych Kierowców w Nowym Targu", organizowana przez Urząd Miasta Nowy Targ

 

W myśl regulaminu konkursu Kapituła przyznała również sześć nagród specjalnych w następujących kategoriach:

 

- "Niechroniony" uczestnik ruchu drogowego - nagrodę otrzymało Starostwo Powiatowe w Ełku za akcję "Bezpieczna Droga do Szkoły w Krainie Bociana"

- Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży - nagrodę otrzymało Przedszkole Miejskie nr 3 w Żninie za akcję "Pomarańczowa Pelerynka"

- Szkoła - nagrodę otrzymało Renault Polska za akcję "Bezpieczeństwo dla Wszystkich"

- Działania automobilklubu - nagrodę otrzymał Automobilklub Mielecki za akcję "Szkoła Jazdy dla Kierowców w Zimie i Jesieni"

- Niepełnosprawni uczestnicy ruchu drogowego - nagrodę otrzymał Zespół Szkół Specjalnych im. J. Korczka z Mielca, za akcję "Niepełnosprawni- Sprawni na Drodze"

- Ratownictwo/Pierwsza pomoc - nagrodę otrzymało Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo", za akcję "Kołnierz standardem - alternatywą kalectwa"

 

Laureaci Nagród Specjalnych otrzymali czeki o wartości 25 tys. zł.

 

Gala Bezpieczeństwa była podsumowaniem pierwszej edycji programu na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach "ORLEN. Bezpieczne drogi". Przedsięwzięcie organizowane jest przez PKN ORLEN wraz z Fundacją Krzysztofa Hołowczyca "Kierowca Bezpieczny".

 

Program składa się z dwóch elementów. Pierwszy z nich to ogólnopolski konkurs na najciekawsze i najskuteczniejsze inicjatywy na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Drugi to emisja cyklu materiałów telewizyjnych, zrealizowanych z udziałem Krzysztofa Hołowczyca, pod tytułem "Eksperyment Życie", które przedstawiają zagrożenia wynikające z niezachowania zasad bezpiecznej jazdy. W 2006 r. zrealizowano sześć 2-minutowych etiud filmowych, które były prezentowane w ramach bloków poświęconych bezpieczeństwu drogowemu (Bezpieczne drogi), nadawanych w dniach szczególnego natężenia ruchu oraz jako odrębne pozycje programowe. W 2006 r. filmy "Eksperyment Życie" obejrzało w sumie ponad 55 mln widzów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty