Powstanie nowe rondo w Słupsku

redakcja.gdp
Skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Andersa i Michałowskiego.
Skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Andersa i Michałowskiego.
– Skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Andersa i Michałowskiego jest coraz bardziej zatłoczone. Czy nie można tam zamontować sygnalizacji świetlnej – pyta kierowca z ul. Andersa.
Skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Andersa i Michałowskiego.
Skrzyżowanie ulic 11 Listopada, Andersa i Michałowskiego.

Nasz czytelnik z osiedla Niepodległości w Słupsku poinformował nas o coraz bardziej nasilonym ruchu samochodów na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada, Andersa i Michałowskiego.

 

– Spiętrzenie ruchu następuje w godzinach porannego, a przede wszystkim popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Szczególnie ciężko jest wyjechać z ulicy Andersa w lewo w ulicę 11 Listopada. A trzeba jeszcze dodać, że są tam przejścia dla pieszych. Wielu moich znajomych narzeka na to skrzyżowanie – mówi zmotoryzowany mieszkaniec ul. Andersa. – Czy nie można tam zainstalować sygnalizacji świetlnej?

Czytaj także:Jak kręcić, by się nie zakręcić na nowym rondzie przy ul. Grunwaldzkiej w Słupsku 

O to samo zapytaliśmy Michała Żubera, miejskiego inżyniera ruchu.

– Nie planujemy tam sygnalizacji świetlnej, bo zgodnie z koncepcją budowy ringu miejskiego na tym skrzyżowaniu powstanie rondo – informuje Michał Żuber.

Ring miejski ma powstawać w czterech etapach. Przebudowa wspomnianego skrzyżowania ma nastąpić podczas II etapu budowy ringu. Poza organizacją ronda w planach jest przedłużenie ul. Herbsta aż do ul. 11 Listopada. Wylot tej ulicy będzie w miejscu obecnego wylotu ul. Michałowskiego.

Zobacz też:Problem z rondami. Szef WORD-u krytykuje pomysły drogówki 

Generalnie zakres prac II etapu budowy ringu miejskiego obejmuje przebudowę ul. 11 Listopada i ul. Piłsudskiego oraz budowę nowego odcinka ulicy od ul. Piłsudskiego do ul. Grunwaldzkiej. W efekcie ma powstać 3,4 km dwujezdniowej drogi i sześć rond.

Ze szczegółowymi planami budowy ringu miejskiego można zapoznać się na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku: http://zimslupsk.pl 

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty