Powódź 2024. Utrudnienia na drogach krajowych
W czwartek 19 września rano zablokowano cztery drogi krajowe, trzy z nich znajdują się w woj. opolskim, jedna w woj. lubuskim. Ze względu na sytuacje hydrologiczną, wprowadzono również ruch wahadłowy na trzech odcinkach drogi w woj. opolskim i zamknięto trzy mosty, jeden na Dolnym Śląsku i dwa w woj. opolskim.
W województwie opolskim DK40: m. Głuchołazy - droga została zablokowana, m. Mochów - wprowadzono ruch wahadłowy na moście, ze względu na wysoki stan wody, DK45 m.Krapkowice - droga została zablokowana, w wyniku podmycia i uszkodzenia jezdni, DK46 m. Malerzowice Wielkie - most został zamknięty, z powodu wysokiego stanu wody, m. Kamienica - wprowadzono ruch wahadłowy ze względu na podmycie i uszkodzenie jezdni, DK94 w pobliżu m. Skorogoszcz - drogę zablokowano, DK39 m. Brzeg - wprowadzono ruch wahadłowy na moście, z powodu wysokiego stanu wody. W woj. dolnośląskim: DK94 m. Bolesławiec - zamknięto most, z powodu wysokiego stanu wody, a w woj. lubuskim: DK12 m. Szprotawa - droga została zablokowana.
GDDKiA poinformowała, że utrudnienia nie blokują ruchu, ale wymagają np. punktowego wprowadzenia ruchu wahadłowego czy ograniczenia prędkości, a pracownicy GDDKiA na bieżąco monitorują sytuację na drogach krajowych. W razie pytań GDDKiA zaleca korzystanie z infolinii drogowej pod numerem: 19111.
Powódź 2024. Utrudnienia na kolei
Ruch pociągów został wstrzymany na trzech odcinkach linii lokalnych. Nieprzejezdne odcinki to Prudnik – Nowy Świętów, stacja Głuchołazy i stacja Kłodzko Główne - poinformowało w czwartek PKP PLK.
"Najtrudniejsza sytuacja panuje na węźle Kłodzko, linii Nysa – Prudnik oraz na stacji Głuchołazy. Tory i podtorze zostały zdeformowane, woda wypłukała podsypkę. Kontynuujemy prace w tych miejscach, aby jak najszybciej przywrócić przejezdność" - powiadomił na platformie "X" Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak.
Dotychczas udrożniono 25 odcinków linii kolejowej:
- Otmuchów – Paczków,
- Paczków - Kamieniec Ząbkowicki,
- Mizerów – Gierałtowice,
- Milicz – Zduny,
- Chałupki – Racibórz,
- Chałupki – Wodzisław Śląski,
- Piwniczna - Wierchomla,
- Brzeszcze Jawiszowice - Czechowice-Dziedzice,
- Rybnik Niewiadom – Rydułtowy,
- Łambinowice – Nysa,
- Świdnica Kraszowice - Jedlina-Zdrój,
- Dąbrowa Niemodlińska - Lewin Brzeski,
- Nysa – Brzeg,
- Szklarska Poręba – Piechowice,
- Dzierżoniów Śląski - Mościsko Dzierżoniowskie,
- Jelenia Góra Zachodnia - Jelenia Góra Sobieszów,
- Ścinawka Średnia - Ludwikowice Kłodzkie,
- Głogówek - Racławice Śląskie,
- Opole Zachodnie – Brzeg,
- Lewin Brzeski – Dąbrowa Niemodlińska,
- Sędzisław – Kamienna Góra,
- Sędzisław - Marciszów,
- Kłodzko Główne – Bardo Śląskie,
- Głuszyca – Ludwikowice Kłodzkie,
- Kobierzyce - Sobótka.
ZOBACZ TAKŻE: Auta popowodziowe. Jak je rozpoznać i czy warto kupić?
Na stacjach i przystankach ogłaszane są dodatkowe komunikaty o zmianach w komunikacji. Do godz. 8.00 odwołano 45 pociągów, a 46 uruchomiono w skróconych relacjach. Podano również, że ruch na kolejnych odcinkach będzie systematycznie przywracany, a służby dyżurne PKP PLK stale monitorują stan infrastruktury w rejonach powodziowych.
Informacja jest aktualna na czwartek 19 września na godzinę 10:15. Sytuacja powodziowa jest dynamiczna i zablokowane trasy wkrótce mogą ulec zmianie.
Źródło:
Polski przemysł motoryzacyjny, szanse i zagrożenia - debata
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?