Powłoki ceramiczne do samochodów - rodzaje i właściwości

Materiał informacyjny sklep.motogo.pl
Powłoki ceramiczne do samochodów - rodzaje i właściwości
Powłoki ceramiczne do samochodów - rodzaje i właściwości
Lakier jest nieodłącznym elementem dopełniającym estetykę każdego samochodu osobowego. Pomimo tego, że jednolita tafla lakieru wygląda doskonale na autach, to nie jest to substancja trwała oraz odporna na zarysowania. Okazuje się, że lakier z łatwością poddaje się także negatywniemu działaniu czynników zewnętrznych, takich jak czynniki atmosferyczne lub też zabrudzenia. Co więcej lakiery produkowane dla najnowszych i nowoczesnych samochodów muszą być zgodne z dyrektywami unijnymi, które dotyczą ochrony środowiska naturalnego.

Powłoki ceramiczne na lakier

Podczas malowania najnowszych samochodów można wykorzystywać tylko takie lakiery, które nie mają w swoim składzie ołowiu oraz toluenu. Zamiast nich stosowane są powszechnie lakiery wodne. Jednakże w praktyce lakiery wodne są stosunkowo delikatne. Dlatego w samochodach warstwa lakieru nie jest wystarczająco twarda i wytrzymała, jak na przykład w odniesieniu do starszych modeli. Dlatego też lakiery na nowoczesnych samochodach mają stosunkowo niską odporność na zarysowania jaki czynniki atmosferyczne. Jednakże wykorzystując nowoczesne środki oraz technologie można skutecznie zabezpieczyć lakier swojego samochodu osobowego oraz ochronić jego powłokę przed uszkodzeniem. Tym samym warto zastosować powłoki ceramiczne.

Bogatą ofertę powłok ceramicznych posiada sklep internetowy Motogo. **Możemy szukać tutaj powłok ceramicznych** i znaleźć odpowiadające nam powłoki ceramiczne na lakier, lampy i felgi.

Produkowane są one z wykorzystaniem nanotechnologii cząstek. Dlatego powłoka ceramiczna jest w stanie bardzo głęboko związać się z lakierem samochodowym. Dlatego na powierzchni powstaje bardzo cienka dodatkowa warstwa, która najczęściej charakteryzuje się długością tylko kilku mikronów. Mimo tego może ona skutecznie chronić lakier przed zarysowaniami. Wykorzystując powłokę ceramiczną na karoserii można także znacznie szybciej czyścić swój samochód. Wynika to przede wszystkim z jej właściwości hybrydowych. Pozwala to na swobodne spływanie wody z karoserii. Tym samym wszelkie zanieczyszczenia z większą trudnością przylegają do lakieru. Dlatego usuwanie brudu oraz innych zanieczyszczeń z samochodu okazuje się bardzo proste. Jest to także sposób na oszczędzanie, gdyż wówczas można znacznie rzadziej korzystać z myjni samochodowej. Ponadto zastosowanie powłoki ceramicznej pozwala na skuteczną ochronę lakieru przed negatywnym działaniem promieniowania UV. Tym samym lakier pozostanie w bardzo intensywnej barwie pomimo upływu czasu. Ponadto auto zdobędzie tak zwaną głębię, stanie się także dużo bardziej błyszczące.

Powłoka ceramiczna na lampy

Jednakże powłoki ceramiczne mogą zostać wykorzystane także w przypadku lamp. Wówczas nie dochodzi do zarysowania tych elementów pojazdu, a dzięki temu nie dochodzi do ograniczenia przepływu światła z reflektorów. Doskonała jakość lamp jest niezwykle ważna podczas poruszania się drogami publicznymi, zwłaszcza w okresie jesiennym oraz zimowym. Wówczas szybko pojawia się zmierzch i konieczne jest wykorzystywanie oświetlenia drogowego. Stosując dobrej jakości powłokę ceramiczną można uzyskać niezwykłą trwałość. W przypadku odpowiedniej eksploatacji będzie ona mogła pozostać na samochodzie od pięciu, a nawet do 10 lat. Dzięki czemu samochód będzie wyglądał jak nowy nawet po upływie tak długiego czasu. Jest to zatem szczególnie ważny, dla wszystkich właścicieli, którzy planują w przyszłości sprzedać swoje auto.

Powłoka ceramiczna na felgi

Dodatkowym zastosowaniem powłok ceramicznych są felgi. Nakładając powłokę ceramiczną o odpowiedniej twardości można skutecznie zabezpieczyć felgi przed zarysowaniami w czasie jazdy. Dotyczy to w szczególności trudnych warunków drogowych, kiedy felgi mają częsty kontakt z piachem oraz drobnymi kamieniami. W związku z właściwościami hybrydowymi powłoki ceramicznej możliwe jest znacznie bardziej efektywniejsze czyszczenie każdej felgi, a także utrwalenie jej koloru. W ten sposób nie dojdzie do uszkodzeń, a także zniszczeń w wyniku działania czynników zewnętrznych. Warto pamiętać, że elementy samochodowe, na której została położona powłoka ceramiczna nie powinny dodatkowo być pokrywane woskiem. Warto także położyć pierwszą warstwę powłoki ceramicznej na karoserię czy też felgi, które są w jak najlepszym stanie, a także idealnie czyste. Na tą możliwość skutecznego zabezpieczenia lakieru przed uszkodzeniami. Dodatkowo powłoka ceramiczna wymaga odpowiedniej konserwacji, a także dbania o jej właściwości. Cena poszczególnych powłok ceramicznych jest bardzo zróżnicowana. Zależy to najczęściej od jakości powłoki, a także on jej zastosowania. Najczęściej jednak wiąże się z kwotą kilku tysięcy złotych.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty