Powiat brodnicki. Uważajcie na drogowców. Gdzie ich spotkacie?

gazeta.pomorska
Powiat brodnicki. Uważajcie na drogowców. Gdzie ich spotkacie?
Powiat brodnicki. Uważajcie na drogowców. Gdzie ich spotkacie?
Lista dróg, które są lub będą w najbliższym czasie remontowane, wydłuża się.
Powiat brodnicki. Uważajcie na drogowców. Gdzie ich spotkacie?
Powiat brodnicki. Uważajcie na drogowców. Gdzie ich spotkacie?

Ul. 18 Stycznia w Brodnicy, droga w Małkach, przeprawa z Radzik do Dierzna przez Osiek i z Lembarga do Mileszew. Jeśli będziecie musieli pokonać te odcinki w najbliższym czasie - pamiętajcie, by w drogę wybrać się wcześniej. Prace na drogach powiatowych idą pełną parą.

 

W gminie Osiek

Na trasie Radziki-Osiek-Dzierzno kładziona jest kanalizacja deszczowa. Drogowcy zajmują się przebudową ponad 700 metrowego odcinka drogi w Osieku (wraz ze skrzyżowaniem z drogą na Kretki Duże). Prace powinni zakończyć do końca sierpnia br.
- Cała inwestycja kosztuje ponad 1 milion 446 tysięcy złotych i finansowana jest z trzech źródeł - mówi Maria Oryszczak, rzecznik powiatu. Milion złotych to dotacja z funduszy ministerialnych, ponad 130 tys. zł dołożyła gmina Osiek, pozostałą część - powiat.

W minionym tygodniu pisaliśmy o remoncie ul. 18 Stycznia w Brodnicy. Przed weekendem drogowcy układali kostkę chodnikową na wysokości Biedronki przy ul. Mieszka I.
W tym tygodniu powinni zejść niżej. Gdy dotrą na wysokość ul. Wysokiej, Ceglanej i skrzyżowania z ul. Podgórną mogą pojawić się znaczące utrudnienia w ruchu. - Jedna strona jezdni będzie wówczas wyłączona z ruchu - mówił Czesław Głowacki, szef zarządu dróg powiatowych.
Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i uważnie obserwować znaki, które będą informowały o objazdach. Remont powinien się zakończyć najpóźniej 15 sierpnia. Remontowany jest odcinek ponad 1 km.

W gminie Jabłonowo

Przed weekendem ustalono kolejne remonty. - Podpisaliśmy umowę na przebudowę zespołu mostów w ciągu drogi powiatowej Wąbrzeźno-Osieczek-Lembarg i drogi Jabłonowo Pomorskie - Bukowiec-Lembarg wraz z przebudową dojazdów - wylicza Czesław Głowacki.
- To kolejna ponad milionowa inwestycja powiatowa realizowana w tym sezonie - dodaje.
Przekazanie placu budowy zaplanowano na najbliższą środę, a zakończenie robót na 7 października br. Całkowita długość odcinka przebudowy obejmująca dojazdy to 1,424 km. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane z Brodnicy.

Koszt inwestycji to 1 mln 688 tys. 284,49 zł (składają się na to środki z: Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Rezerwa Subwencji Ogólnej - 555 tys. 900 zł, z gminy Jabłonowo Pomorskie - 180 tys. zł, z budżetu powiatu - 952 tys. 384,49 zł.). 

(kat), www.pomorska.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty