Pomoc poszkodowanym w wypadkach drogowych

Sebastian Imielski
O tym, że polskie drogi są niebezpieczne, nie trzeba nikogo przekonywać, wypadkowe statystyki potwierdzają to dobitnie. Niestety, często się zdarza, że problemy osoby poszkodowanej w wypadku drogowym nie kończą się na cierpieniach fizycznych.

O tym, że polskie drogi są niebezpieczne, nie trzeba nikogo przekonywać, wypadkowe statystyki potwierdzają to dobitnie.Niestety, często się zdarza, że problemy osoby poszkodowanej w wypadku drogowym nie kończą się na cierpieniach fizycznych, musi jeszcze uczestniczyć w procedurze ustalania okoliczności wypadku, kompletowania dokumentacji, na podstawie której ubezpieczyciel zdecyduje, czy nasze roszczenia są zasadne. Większość uczestników wypadków gubi się w całej masie wymaganych dokumentów, pod wpływem stresu zapomina o czynnościach, które powinno się wykonać jak najszybciej po zdarzeniu. Często istnieją różne interpretacje okoliczności przebiegu wypadku, co dodatkowo komplikuje sprawę. Instytucją, która pomoże uczestnikom wypadków drogowych w ich kłopotach jest Fundacja "Bezpieczni w Ruchu Drogowym", która oprócz działalności informacyjnej i edukacyjno-wychowawczej, od lutego br. prowadzi również Biuro Pomocy Osobom Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych.
- Wszystkim, którzy się do nas zgłoszą, oferujemy wszechstronną pomoc zarówno w kwestii interpretacji przepisów prawnych, jak i obiektywnej interpretacji okoliczności przebiegu wypadku oraz pomoc w gromadzeniu dokumentacji niezbędnej w postępowaniu odszkodowawczym - mówi Arkadiusz Nadratowski, pełniący w fundacji rolę koordynatora pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. - Z doświadczenia wiemy, że najważniejsze jest, by kompletować dokumentacje jak najwcześniej po zdarzeniu, dlatego radzimy, by kontakt z nami był jak najszybszy. Później mogą bowiem wystąpić przeszkody uniemożliwiające odtworzenie dokumentów, a od tego, jakie dokumenty przedstawimy towarzystwu ubezpieczeniowemu zależy wysokość należnego nam odszkodowania. W specyficznych sytuacjach istnieje możliwość zasięgnięcia opinii współpracujących z nami konsultantów oraz prawnika. W przypadkach mieszczących się w ramach naszego regulaminu, fundacja udziela również pomocy materialnej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Porady udzielane przez pracowników fundacji są bezpłatne, zwracając się więc do nas o pomoc można tylko zyskać.
Rozwijamy działalność
Fundacja "Bezpieczni w Ruchu Drogowym" w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Wynikiem jej działalności edukacyjnej są liczne wydawnictwa książkowe propagujące obowiązujące przepisy oraz informujące o zachodzących w nich zmianach. Szczególny nacisk położony został na przybliżenie tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieciom i młodzieży.
Fundacja prowadziła szkolenie pod względem merytorycznym i metodycznym około 600 nauczycieli szkół podstawowych mających prowadzić w swoich placówkach nauczanie edukacji komunikacyjnej - mówi Romuald Suchorz, kierownik biura fundacji. - Ponadto bierzemy udział w organizacji turniejów "Wiedza o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego", spotkań i konkursów - wspólnie z policją - dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Do zadań fundacji należy również wspomaganie policji w walce o poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przykładem tej pomocy jest zakupiony niedawno radar do pomiaru prędkości pojazdów.
Gdańsk, ul. Abrahama 7 Tel. 58 552 39 38

od 7 lat
Wideo

echodnia Gala Mistrzów Motoryzacji 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty