Policyjna akcja. Posypały się mandaty

asp. szt. Paweł Petrykowski; dolnoslaska.policja.gov.pl
Fot: Paweł Miecznik
Fot: Paweł Miecznik
Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne już działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pod hasłem – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek, technicznej ochrony.

Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, nie wszyscy stosują się do przepisów, chroniących tę grupę uczestników ruchu. Podczas działań policjanci ujawnili 1299 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami, pieszych i rowerzystów.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Niestety nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu kolejny raz przeprowadzili na terenie województwa dolnośląskiego, działania pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 611 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym również zaistniałych w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Jeżeli chodzi o pieszych, to w tym przypadku policjanci ujawnili łącznie 543 wykroczenia. Wśród nich największą grupę stanowiły wykroczenia dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz braku odblasków po zmroku poza terenem zabudowanym.

Policjanci ujawniali również 145 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i dotyczyły one m.in. jazdy wzdłuż przejścia dla pieszych, nieprawidłowego oświetlenia, czy też korzystania z chodnika tam, gdzie jest obowiązek korzystania z istniejących dróg dla rowerów.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie 1299 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty