Policjanci w terenie. Sprawdzili samochody i quady

Policja.pl / KWP Poznań
Policjanci z Wielkopolski testowali terenowe radiowozy i quady. Szkolenie odbyło się na specjalnym torze w powiecie śremskim. Nowe pojazdy umożliwią funkcjonariuszom dotarcie do miejsc zagrożenia położonych nawet w trudnym terenie.
Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

W 2015 roku w ramach dwóch projektów współfinansowanych przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, wielkopolscy policjanci wzbogacili się o nowe pojazdy terenowe.

Od 12 do 14 stycznia br. na terenie pow. śremskiego funkcjonariusze z całego woj. wielkopolskiego doskonalili technikę jazdy otrzymanymi pojazdami w trudnym terenie. Do swojej dyspozycji mieli samochody terenowe i 2 quady. Pod okiem doświadczonych instruktorów poznawali możliwości i sposoby wykorzystania nowych aut.

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Dodatkowym atutem tego szkolenia, poza doskonale przygotowanymi modułami szkoleniowymi, był padający śnieg i grząskie podłoże. Panujące warunki podnosiły poziom trudności, umożliwiając jednocześnie wszechstronne wykorzystanie terenówek.

Dzięki takim szkoleniom, niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie się policjantom zmierzyć w codziennej służbie, będą mogli skutecznie nieść pomoc potrzebującym. Dodatkowo testowano specjalistyczny namiot z nagrzewnicą, agregatem i innym wyposażeniem do długotrwałych działań w terenie.

Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty
Dodaj ogłoszenie