Policja się szkoli. Funkcjonaiusze doskonalili umiejętności na torze Modlin

Mariusz Michalak
Mariusz Michalak
Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji funkcjonariuszy policji Komendy Stołecznej.
Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji funkcjonariuszy policji Komendy Stołecznej. Renault
Policjanci z Komendy Stołecznej Policji wzięli udział w specjalistycznym kursie z zakresu doskonalenia techniki jazdy w trudnych warunkach drogowych. Szkolenie prowadzone było na Torze Modlin przez trenerów Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault i Akademii Megane R.S. z wykorzystaniem samochodów Renault Arkana E-Tech oraz Renault Megane R.S. Trophy. Przeszkolonych zostało 429 policjantów ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji.

Szkolenia prowadzone w Szkole Bezpiecznej Jazdy Renault i Akademii Megane R.S. na Torze Modlin zostały podzielone na dwie części. Pierwszy etap był realizowany w ośrodku szkoleniowym Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault z wykorzystaniem hybrydowych samochodów Renault Arkana E-Tech. Ta część kursu miała na celu uświadomienie zagrożeń na drodze oraz skutecznych sposobów wychodzenia z trudnych sytuacji. Policjanci ćwiczyli z trenerami Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault optymalizację toru jazdy, poślizg nadsterowny i podsterowny, slalomy, hamowanie awaryjne oraz próby na płycie poślizgowej z wykorzystaniem kurtyn wodnych i szarpaka.

Drugi etap szkolenia był realizowany w części sportowo-treningowej Akademii Megane R.S. Wybrane miejsce pozwoliło na doskonalenie przy dużych prędkościach manewrów z pierwszej części szkolenia w bezpiecznych warunkach. Podczas drugiego etapu wykorzystywane były sportowe samochody Renault Megane R.S. Trophy o mocy 300 KM, które umożliwiły funkcjonariuszom policji poprawienie techniki w czasie szybkiej jazdy, a także nauczenie się prawidłowej współpracy z systemami bezpieczeństwa samochodu oraz naukę elementów jazdy sportowej, m.in.: prawidłowy tor jazdy, głębokie czucie auta, punkty hamowania, apexy, punkty przyspieszania, prawidłową obserwację drogi oraz pracę z balansem auta podczas szybkiej jazdy.

Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji funkcjonariuszy policji Komendy Stołecznej.

Szkolenie w zakresie doskonalenia techniki jazdy samochodem osobowym w trudnych warunkach drogowych było realizowane od lipca br. w ramach projektu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T – etap II”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Przedsięwzięcie zostało merytorycznie i organizacyjnie przygotowane przez Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP oraz Zespół Funduszy Pomocowych KSP.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty