
Uroczystego otwarcia wrocławskiego toru dokonał prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz oraz wiceprezes LG Electronics Polska - Ireneusz Smaga.
Uroczystość poprzedził 2 miesięczny ogólnopolski plebiscyt na stronie www.TorFormuly1.pl
, w którym Polacy głosowali na najlepszą potencjalną lokalizację toru F1 w Polsce. Konkurs ten wygrał Wrocław zdobywając 48 tys. głosów.
W związku z tym w sobotę 28 listopada na Rynku we Wrocławiu, firma LG Electronics Polska dokonała uroczystej odsłony zwycięskiego toru F1 połączonej z zawodami o miano najszybszego kierowcy na nowym torze. Prezentację toru

poprowadził Jakub Szałamacha z LG Electronic, lider projektu TorFormuly1.pl, a w debacie dotyczącej samego projektu udział wzięli: wiceprezes LG Electronics Polska - Ireneusz Smaga, architekt toru - Robert Młodziński oraz Grzegorz Możdżyński, ekspert Formuły 1. Wśród gości na widowni była Agnieszka Maciąg, polska modelka i prezenterka.
- Droga do stworzenia toru w rzeczywistym świecie jest jeszcze daleka. Wymaga zaangażowania partnerów biznesowych i administracji publicznej, jednak pierwszy krok został już wykonany - powiedział Grzegorz Możdżyński.
Na drugiej części premiery pojawił się prezydent Wrocławia - Rafał Dutkiewicz.

- To kolejny etap inicjatywy, którą podjęliśmy organizując plebiscyt TorFormuly1.pl. Tak jak 140 tysięcy Polaków wierzymy, że w naszym kraju jest miejsce dla ulicznego toru F1. Chcieliśmy wszystkim zaprezentować, jak wyglądałby pierwszy tor Formuły 1 na ulicach polskiego miasta. W czasie tych dwóch wyjątkowych dni na wrocławskim Rynku wspólnie z mieszkańcami miasta pokazaliśmy, że idee ważne dla promocji stolicy Dolnego Śląska oraz Polski można i należy realizować. Tworząc w pełni funkcjonalny wrocławski tor na platformie symulatora, chcemy pokazać wizję, która ma szansę powodzenia - powiedział Ireneusz Smaga.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

Apple AirPods 2 biały (MV7N2ZM/A)
Nowe AirPods to słuchawki bezprzewodowe wymyślone …
kup teraz

Beyerdynamic DT 900 Pro X Czarny
Beyerdynamic DT 900 PRO X Słuchawki studyjne do od…
kup teraz

Pioneer HDJ-X5-K czarny
Pioneer DJ stworzył nową linię DJskich słuchawek, …
kup teraz

Beyerdynamic DT770M 80Ohm
BEYERDYNAMIC DT770M Profesjonalne DT770M to słucha…
Pirat drogowy w Lublinie