Po Stargardzie jeździ coraz więcej samochodów

redakcja.gdp
Po Stargardzie jeździ coraz więcej samochodów
Po Stargardzie jeździ coraz więcej samochodów
Urzędnicy wydziału komunikacji podsumowali swoją pracę w 2012 roku. Ocenili ich też petenci.
Po Stargardzie jeździ coraz więcej samochodów
Po Stargardzie jeździ coraz więcej samochodów

O ponad 3 tysiące wzrosła w minionym roku liczba samochodów w powiecie stargardzkim – wynika z danych przekazanych przez wydział komunikacji stargardzkiego starostwa. Na koniec 2012 roku w całym powiecie były zarejestrowane 84 222 auta.

 

– Rok wcześniej było ich o 3336 mniej – informują urzędnicy ze starostwa. – Wydaliśmy w sumie 10367 decyzji o rejestracji pojazdów.

Średnio w ciągu miesiąca było 864 takich dokumentów. Wraz ze wzrostem liczby samochodów, w powiecie stargardzkim zwiększyła się liczba kierowców. W 2012 roku przybyło 3745 osób z uprawnieniami do kierowania pojazdami. To o 375 osób więcej niż w 2011 roku.

W ciągu miesiąca wydawanych było około 300 praw jazdy. Urzędnicy podsumowali nie tylko to, co w minionym roku robili, bo poza wydawaniem decyzji administracyjnych związanych z rejestracją pojazdów, zajmowali się między innymi zarządzaniem ruchem czy przeprowadzaniem egzaminów dla przyszłych taksówkarzy, ale także zbadali poziom satysfakcji petentów, których obsługiwali. Na pracę tego wydziału było jakiś czas temu wiele skarg.

Osoby, które kontaktowały się z naszą redakcją narzekały, że muszą stać w długich kolejkach, a i załatwienie danej sprawy nie odbywało się w zadowalającym dla nich tempie. Mieli też czasem kłopoty by jednego dnia dopiąć sprawę. Pytania zawarte w ankiecie przeprowadzonej w 2012 roku dotyczyły m.in. kompetencji urzędników, kultury obsługi klientów. Te aspekty pracy urzędników wypadły najlepiej.

– Ponad połowa ankietowanych oceniła naszą pracę pozytywnie – informują pracownicy wydziału komunikacji w stargardzkim starostwie. – Oceny dobrą i bardzo dobrą wystawiło nam 68 procent uczestników ankiety, a dostateczną 12 procent. 20 procent ankietowanych negatywnie wypowiedziało się o pracy wydziału. Respondenci krytykowali między innymi czas obsługi petentów, a także kolejki, w których czasem musieli dość długo oczekiwać. 

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty