Pierwsze we Włoszczowie światła nie działają od czasu powstania

Karol Biela
Pierwsza we Włoszczowy sygnalizacja świetlna nie działa od czasu powstania
Pierwsza we Włoszczowy sygnalizacja świetlna nie działa od czasu powstania
Nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej we Włoszczowie nie działa od około dwóch miesięcy. Czy zaświeci na wiosnę? Po przebudowie drogi wojewódzkiej 786 zostały też inne „kwiatki".
Pierwsza we Włoszczowy sygnalizacja świetlna nie działa od czasu powstania
Pierwsza we Włoszczowy sygnalizacja świetlna nie działa od czasu powstania

 – Sygnalizacja wisi „ociemniała" – zauważył na ostatniej sesji Rady Powiatu przewodniczący Jarosław Ratusznik. Okazuje się, że ZEORK (Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego) ma pół roku na dostawę energii elektrycznej.

Problem, jak twierdzi Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach leży po stronie zakładu energetycznego, z którym podpisano umowę na dostawę energii elektrycznej.

- Zakład deklaruje, że na dostarczenie energii ma 180 dni. Została więc tylko kwestia podłączenia. Będziemy rozmawiać z zakładem w celu przyspieszenia tych prac – obiecuje dyrektor Urbanowski. Inwestycję, przypomnijmy, zakończono i oddano do użytku 29 listopada ubiegłego roku.

Jak się okazuje, to nie jedyna bolączka, związana z przebudową drogi wojewódzkiej 786 we Włoszczowie. Radni miejscy i powiatowi dopytywali na grudniowych sesjach nie tylko o sygnalizację świetlną, ale też o inne sprawy.

Radnego Dariusza Gieronia interesowała zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Sienkiewicza i Przedborskiej. Chodzi o ustawiony znak nakazu jazdy w prawo. Kierowcy wjeżdżający ulicą Sienkiewicza do Rynku nie mogą skręcić w lewo w ulicę Przedborską, jak było dawniej, gdyż stoi tutaj wspomniany znak nakazu jazdy w prawo. Żeby wjechać w ulicę Przedborską, trzeba teraz objechać cały Rynek dookoła.

Radny powiatowy Zbigniew Hamera, dyrektor włoszczowskiej „dwójki" zwrócił z kolei uwagę na niefachowo zrobiony wyjazd z ulicy Kusocińskiego i skręt na ulicę Różaną przy skrzyżowaniu z drogą wojewódzką. – Nie ma możliwości skrętu samochodem w ulicę Różaną. Zostaje nieprzepisowy przejazd przez wysepkę – informował dyrektor Hamera.

Starosta włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz obiecał radnym, że wszelkie usterki, które pozostały po remoncie drogi 786, zostaną na piśmie zgłoszone do głównego inwestora – Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w celu – jak powiedział starosta – ich usunięcia.

Przy okazji warto również wspomnieć o innych absurdach na drodze wojewódzkiej, jak chociażby narysowaniu podwójnej linii ciągłej przed Urzędem Gminy oraz na wprost sklepu samoobsługowego PSS Społem (po interwencji władz, przy gminie zmieniono ją na przerywaną, ale przy sąsiednim sklepie już nie), ustawienie w lasach poza obszarem zabudowanym wielu znaków ograniczających prędkość do 50 kilometrów na godzinę i na koniec wisienka na torcie – czyli żółte bariery ochronne, którymi ogrodzono Rynek Włoszczowy. Władze miasta twierdzą, że są nieestetyczne i zamierzają dążyć do ich wymiany.

Rafał BANASZEK
[email protected] 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty