Pierwsze egzaminy na prawo jazdy zdane w Kozienicach

redakcja.regiomoto
Anna Kowalska, uczennica liceum w Kozienicach w trakcie egzaminu na prawo jazdy
Anna Kowalska, uczennica liceum w Kozienicach w trakcie egzaminu na prawo jazdy
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu uruchomił oddział w Kozienicach. Zdawalność jest tam wyższa niż w Zwoleniu.
Anna Kowalska, uczennica liceum w Kozienicach w trakcie egzaminu na prawo jazdy
Anna Kowalska, uczennica liceum w Kozienicach w trakcie egzaminu na prawo jazdy

Połowa kandydatów zdała w Kozienicach egzamin praktyczny, ale gorzej poszło z teorią. Filia ośrodka ruchu drogowego działa od środy w miejscowym liceum. Kolejne sprawdziany na prawo jazdy odbędą się w kolejną środę.

Radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego ma dwa zamiejscowe oddziały. Odbywają się tam tylko egzaminy na prawo jazdy kategorii B. W środę działalność zainaugurował ten w Kozienicach.

TEORIA I PRAKTYKA

W środę w Kozienicach odbyły się egzaminy teoretyczne i praktyczne. Z testami zmierzyło się pięć osób. Z pozytywnym wynikiem zakończyła go tylko jedna osoba. Reszta będzie musiała zgłosić się ponownie.

Od ubiegłego roku, kiedy zmieniono zasady egzaminowania z teorii większość kandydatów otrzymuje wynik negatywny. W Radomiu zdawalność testów wynosi od jakiegoś czasu około 30 procent.

Lepiej wypadł egzamin praktyczny. Przystąpiło do niego 10 osób. Dobrą passę zapoczątkowały dwie pierwsze osoby, które zasiadły w „elkach". Obie otrzymały pozytywny wynik. W sumie praktykę zdało w Kozienicach pięciu kandydatów.

KOLEJNE ŚRODY NA EGZAMINY

W Kozienicach, tak zresztą jak w uruchomionej we wtorek, filii w Zwoleniu, egzaminy zdają miejscowi. Ci, którym nie powiodło się na inauguracji oddziałów będą mogli próbować w następnych tygodniach. W obu miastach egzaminy będą odbywały się: w kolejne wtorki w Zwoleniu oraz środy w Kozienicach. Wtedy będą na miejscu także prowadzone zapisy kandydatów chętnych na udział sprawdzianach.

- Zainteresowanie zdawaniem w powiatach jest spore. W Zwoleniu mamy już chętnych na kolejne dwa tygodnie – dodaje Mirosław Szadkowski. – Na razie zapisują się miejscowi, nie widzimy migracji kandydatów z Radomia.

ZDAWANIE W OGÓLNIAKU

Przygotowania do uruchomienia filii w Kozienicach trwały od kilku miesięcy. Radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego wynajął pomieszczenia od Liceum

Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego przy ulicy Warszawskiej. Zorganizował tam salę egzaminacyjną oraz pokój dla osób obsługujących sprawdziany. Wyposażył filię w komputery i sieć teleinformatyczną.

– Wynajęcie pomieszczeń ośrodkowi ruchu drogowego nie ma wpływu na funkcjonowanie szkoły. Mamy dość duży budynek, więc bez kłopotu mogliśmy wygospodarować takie miejsce – mówiła Ewa Malec, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego.

Na tyłach liceum jest asfaltowe boisko, na którym przygotowano stanowisko do egzaminów praktycznych. Jest tam też górka, które spełnia wymogi egzaminacyjne

Izabela Kozakiewicz, „Echo Dnia"
[email protected] 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty