Peterhansel wygrał Baja Espana 2007

(ip)
Doskonałe tempo, jakim jechali Stephane Peterhansel i Jean-Paul Cottret w swym Mitsubishi Pajero Evolution, zaowocowało zwycięstwem w Baja Espana 2007.

Załoga Repsol Mitsubishi Ralliart, po pokonaniu 795 km ekscytujących etapów, przebiegających przez region Aragon, wyprzedziła na mecie drugą ekipę teamu: Hiszpanów Joana "Nani" Romę i Lucasa Cruza. T

Peterhansel po raz pierwszy w tym roku, od startu i wygranej w Dakarze, wziął udział w zawodach. Francuz od pierwszej, prawdziwej próby, jaka rozpoczęła się w piątek, narzucił wysokie tempo. Uległ na niej jedynie byłemu kierowcy WRC,

Colinowi McRae, o nieco ponad 40 sekund, ale kolejny etap wygrał już ze Szkotem o ponad 50 sekund.

Kolejny odcinek liczący 252 km, także padł jego łupem i Peterhansel ukończył rajd z przewagą 52 sekund nad byłym mistrzem WRC. McRae otrzymał później karę czasową, za naruszenie regulaminu technicznego.

"Nani" Roma przez większość imprezy zajmował trzecią pozycję, co było skutkiem opuszczenia przez niego trasy podczas SS1, a następnie przebicia opony na SS2. Na SS3 "Nani" zanotował identyczny czas przejazdu z Peterhanselem. Ostatni dzień gwarantował mu dobrą pozycję na podium, ale jego starania zostały dodatkowo nagrodzone srebrnym medalem, po tym, jak McRae otrzymał karę czasową.