Pakiet bezpieczeństwa

(ip)
Fot. Motor Life
Fot. Motor Life
Dodanie Motor Life do oleju silnikowego lub przekładniowego polepsza kompozycje smarowe i własności eksploatacyjne węzłów tarcia, obniża zużycia oraz zmniejsza opory ruchu.
Fot. Motor Life
Fot. Motor Life

Z analizy mechanizmów dodatków uszlachetniających olej wynika, że u podłoża ich działania leży to samo zjawisko - tworzenie warstewek ochronnych na powierzchniach metalicznych.

Dodatki uszlachetniające mogą być stosowane jako komponenty indywidualne lub pod postacią wielofunkcyjnych pakietów. Pakiety i dodatki pojedyncze są produkowane przez wyspecjalizowane firmy, co sprzyja zachowaniu wysokiej jakości wyrobów finalnych, czyli olejów również w rafineriach lokalnych.

Lepsze własności smarne

Badania dotyczące Motor Life wykazały, że jest on jednym z najlepszych na rynku krajowym. Dodanie Motor Life do oleju silnikowego lub przekładniowego wydatnie wpływa na polepszenie własności smarnych kompozycji smarowych, polepszając tym samym własności eksploatacyjne węzłów tarcia, obniżenie zużycia oraz zmniejszenie oporów ruchu.
Zdaniem wybitnego tribologa prof. Stanisława Labera, Motor Life jest preparatem będącym mieszaniną związków chemicznych przygotowanym specjalnie do modyfikowania właściwości eksploatacyjnych.

Preparat zmniejsza opory ruchu i zużycie, wpływając tym samym na wzrost trwałości i niezawodności działania węzłów tarcia maszyn, urządzeń i pojazdów. Nie ma on nic wspólnego z typowymi dodatkami uszlachetniającymi wchodzącymi w skład olejów.

Do silników i skrzyń biegów

Motor Life jest preparatem przeznaczonym do silników benzynowych, diesli oraz skrzyń biegów manualnych i automatycznych. Mieszalny ze wszystkimi olejami silnikowymi i przekładniowymi mineralnymi i syntetycznymi zmniejsza zużycie paliwa, zwiększa moc, zapobiega tak zwanym suchym startom. Preparat zmieszany z olejem wytwarza trwałą i odporną na działanie wysokich temperatur i obciążeń mechanicznych warstwę smarną.

Motor Life to płyn w 100 procentach syntetyczny, nie zawierający żadnych ciał stałych, takich jak PTFE /teflon/ i metali /miedzi i ołowiu/. Preparat łączy się z metalem na poziomie molekularnym, jest więc uszlachetniaczem metalu, nie oleju. Olej jest tylko nośnikiem Motor Life.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty