Ostatnie pięć tygodni…

Maciej Pobocha
Od 1 stycznia 2007 r. mogą wzrosnąć stawki podatku akcyzowego na autogaz i benzynę. Paliwa te zdrożeją wówczas odpowiednio o 20 i 30 gr na litrze.

Od 1 stycznia 2007 r. mogą wzrosnąć stawki podatku akcyzowego na autogaz i benzynę. Paliwa te zdrożeją wówczas odpowiednio o 20 i 30 gr na litrze.

 

Projekt zmian stawek akcyzy na LPG zaprezentowano po raz pierwszy w kwietniu. Nowe przepisy miały wejść z życie od września, ale - w związku z wyborami samorządowymi - prace uległy nad ich wprowadzeniem uległy opóźnieniu. Opóźnieniu, ale nie zaniechaniu. Zgodnie z przyjętym rozwiązaniem od początku przyszłego roku stawka podatku akcyzowego na autogaz wzrośnie z

Ostatnie pięć tygodni…

695 do 1000 zł za 1000 kilogramów. Efektem będzie prawdopodobnie wyższa o ok. 20 gr cena litra LPG.

 

Jeszcze więcej, bo o 30 gr na litrze może zdrożeć benzyna po wzroście akcyzy na to paliwo o 25 gr. Tym samym stawki zostaną podniesione do poziomu sprzed września 2005 r. (1 565 zł na 1000 litrów).

 

"W chwili obecnej przepisy w sprawie wzrostu stawki podatku akcyzowego na benzynę silnikową z dniem 1 stycznia 2007 r. nie zostały jeszcze przyjęte. Tym niemniej w projekcie ustawy budżetowej na 2007 r. wpływy z akcyzy od benzyny silnikowej zostały uwzględnione. Termin zmiany stawki akcyzy na gaz uzależniony jest od decyzji Parlamentu w tej sprawie" - czytamy w piśmie nadesłanym do naszej redakcji przez biuro ministra finansów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty