„Odwrócona" eliminacja ligi kartingowej w najbliższą niedzielę

Karol Biela
„Odwrócona" eliminacja ligi kartingowej w najbliższą niedzielę
„Odwrócona" eliminacja ligi kartingowej w najbliższą niedzielę
Po czterech tygodniach przerwy wracają wielkie kartingowe emocje. W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie IV runda Kieleckiej Ligi Kartingowej.
„Odwrócona" eliminacja ligi kartingowej w najbliższą niedzielę
„Odwrócona" eliminacja ligi kartingowej w najbliższą niedzielę

Pierwotnie IV z kolei eliminacja miała zostać rozegrana 2 grudnia, jednak ze względu na start kilku ligowych zawodników w Rajdzie Barbórki, przełożono ją na 16-go grudnia. Uczestnicy wyścigowej serii mieli zatem więcej czasu na trening, a był on bardzo ważny, gdyż najbliższa runda będzie "odwrócona" co oznacza, że kierowcy będą jechali - po raz pierwszy w lidze - w lewym kierunku toru.

Ta bardzo ważna zmiana, nie będzie jedyną wprowadzoną w tej rundzie - Wprowadziliśmy drobną zmianę w regulaminie kwalifikacji, tak że teraz będą liczyły się czasy z przejazdów oboma gokartami.**Ważniejszą jednak zmianą będzie wprowadzenie profesjonalnych sędziów kartingowych, którzy będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem wyścigów. To sprawi, że nasza amatorska liga będzie jeszcze bardziej profesjonalna, a na tym nam bardzo zależy - mówi Mateusz Cieślicki, organizator Kieleckiej Ligi Kartingowej.

W IV Rundzie może wziąć udział każdy, nawet jeżeli nie brał udziału w żadnej z poprzednich rund. Podczas zawodów wręczone zostanie blisko 20 pucharów i medali, rozdane zostaną również nagrody rzeczowe. Każdy, kto wniesie wpisowe otrzyma darmową wejściówkę na siłownię i zniżki na wejścia na kręgielnię dzięki sponsorom jednego z zespołów.

W Kieleckiej Lidze Kartingowej prowadzone są klasyfikacje indywidualna, kobiet, drużynowa i wagowe. W najważniejszych z nich prowadzi Michał Grochulski i Marlena Sokołowska.

Początek niedzielnych zmagań o godz. 9 na torze F1GOKART przy ul. Olszewskiego 30 w Kielcach. Wpisowe można wnosić w siedzibie toru lub przelewem, a wszystkie informacje dotyczące ligi można uzyskać za pośrednictwem strony www.ligakartingowa.blogspot.com. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policyjny dron obserwował zachowania kierowców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty