Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie

redakcja.gdp
Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie
Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie
Trwają prace nad zmianą organizacji ruchu na ulicach przy jeziorku Słonecznym. Nowe rozwiązania mają poprawić płynność ruchu i zmniejszyć ilość drogowych zatorów.
Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie
Odkorkują ulicę Derdowskiego w Szczecinie

 Przejazd przez Gumieńce w godzinach szczytu to koszmar wielu kierowców. Kilkudziesięciometrowe korki tworzą się na ulicy 26 Kwietnia, a także na ulicy Derdowskiego w kierunku ronda Gierosa.

– Tak jest tu codziennie od poniedziałku do piątku – mówi Tomasz Machałek z Gumieniec. – Czasem tracę tu nawet dobre pół godziny.

Pierwszy korek, tworzy się na lewym pasie na ul. 26 Kwietnia ponieważ tylko z tego pasa kierowcy mogą skręcić w lewo. Kiedy już odczekają swoje i uda im się wjechać w ulicę Derdowskiego napotykają się na kolejny zator. Ten tworzy się z powodu zwężenia lewego pasa ruchu na wysokości ul. Świerczewskiej.

– Kierowcy jadący prawym pasem niechętnie wpuszczają tych jadących lewym pasem – mówi Machałek. – Ci z lewego często wymuszają więc pierwszeństwo. Wówczas Ci z prawego pasa gwałtownie hamują i na obu pasach tworzą się korki.

Sytuacja najgorzej wygląda w godzinach szczytu komunikacyjnego. Z powodu zwężenia pasa wielokrotnie w tym miejscu dochodziło do stłuczek i kolizji. Problem dostrzegli pracownicy urzędu miasta. Obecnie pracują nad dokumentacją związaną ze zmianami organizacji ruchu w ciągu ul. Derdowskiego.

– Najważniejsze zmiany to wprowadzenie dwóch pasów ruchu na całej długości ul. Derdowskiego, od 26 Kwietnia do ronda Gierosa – mówi Radosław Tumielewicz z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w szczecińskim magistracie. – Pojawią się też dwa prawoskręty dla kierunku z ul. Taczaka w kierunku ronda Gierosa.

Dobra wiadomość czeka też na kierowców, którzy do tej pory musieli stać w długim korku, żeby z ulicy 26 Kwietnia skręcić w ulicę Derdowskiego. Na skrzyżowaniu pojawią się dwa lewoskręty (pas w lewo oraz na wprost i w lewo) z ul. 26 Kwietnia do ronda Gierosa. Tu przy sygnalizatorach zamontowane zostaną też sekundniki.

– Zmiany dotyczyć też będą zagospodarowania terenu po "półdzikim” parkingu naprzeciwko ENEA – informuje Tumielewicz. – Parking zostanie zlikwidowany. W zeszłym roku Miasto Szczecin wybudowało miejsca parkingowe przy okazji renowacji terenu wokół Jeziorka Słonecznego.

Planuje się też wprowadzenie relacji prawoskrętnych na skrzyżowaniu Derdowskiego- Świerczewska.

– Zaproponowane rozwiązania poprawią przede wszystkim płynność ruchu, zmniejszą ilość zatorów drogowych na ul. 26 Kwietnia oraz na samej ul. Derdowskiego w kierunku ronda Gierosa – zapewnia Tumielewicz. – Uzyskane to zostanie przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Data wprowadzenia w życie zmian będzie znana po zakończeniu opracowywania całej dokumentacji.

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty