OC jednak w górę?!

(mp)
Fot. Maciej Pobocha
Fot. Maciej Pobocha
Sejm przyjął ustawę dotyczącą przekazywania części składki OC na leczenie ofiar wypadków. Możliwe, że spowoduje to wzrost stawek komunikacyjnego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej.

Zgodnie z propozycją przygotowaną przez Ministerstwo Zdrowia, firmy ubezpieczeniowe będą odprowadzały do Narodowego Funduszu Zdrowia 12 proc. pobranego OC. Tyle samo przekaże Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny z opłat za niespełnienie obowiązku zawarcia umów ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej.

Fot. Maciej Pobocha
Fot. Maciej Pobocha

 

Przepisy te najprawdopodobniej doprowadzą do wzrostu stawek OC. Polska Izba Ubezpieczeń już w trakcie prac nad ustawą sugerowała, że będą one wyższe o ok. 15 - 18 proc.

 

- Dopóki prezydent nie podpisze ustawy, nie będziemy dywagować na temat możliwości podwyższenia składek OC. Mogę jedynie potwierdzić, że PZU przeprowadzało symulacje dotyczące sytuacji po wprowadzeniu obowiązku odprowadzania do NFZ-u 12 proc. ze składek ubezpieczenia - mówi Michał Witkowski, rzecznik PZU SA.

 

Przyjęta przez Sejm Ustawa trafi teraz do Sejmu. Ten może dokonać w niej zmian, lub przyjąć ją bez poprawek. W tej drugiej sytuacji wystarczy podpis Prezydenta, aby weszła w życie z dniem 1 lipca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty