Obwodnica Jędrzejowa prawie gotowa

Karol Biela
Obwodnica Jędrzejowa prawie gotowa
Obwodnica Jędrzejowa prawie gotowa
Przejechaliśmy północną obwodnicą Jędrzejowa. Trwają jeszcze ostatnie prace, ale budowa jest już na finiszu. Trasa robi wrażenie. Będzie wielkim udogodnieniem dla kierowców.
Obwodnica Jędrzejowa prawie gotowa
Obwodnica Jędrzejowa prawie gotowa

Przejechaliśmy już całą długością nowej drogi. Wszędzie jest jeszcze mnóstwo sprzętu i pracowników, ale widać, że inwestycja jest na ukończeniu.

ZACZYNAMY W PRZĄSŁAWIU

Podróż obwodnicą rozpoczęliśmy od węzła w Prząsławiu, gdzie nowa jezdnia łączy się z trasą w kierunku Katowic. Powstaje tam wielkie rondo, od którego zaczyna się jezdnia dwupasmowa. Po pokonaniu kilkuset metrów przejeżdżamy nad drogą powiatową łączącą Prząsław z Chorzewą. Podróżujący obwodnicą jednak raczej nie dostrzegą tego przejazdu.

Potem jest dość długa prosta, aż do okolic lasu „Gaj". Tu rozpoczyna się łuk. Tam przejeżdżamy nad przejazdem gospodarczym. Wiadukty i kładki nad obwodnicą dostrzegamy po pokonaniu kolejnych kilkuset metrów. W okolicy Wilanowa nad obwodnicą przebiega droga powiatowa oraz kładka dla pieszych.

Kilkadziesiąt metrów dalej rozpoczyna się węzeł łączący obwodnicę z drogą w kierunku Małogoszcza. Kolejne kilkaset metrów i przejeżdżamy nad linią kolejową. Znów pokonujemy niewielką odległości i dojeżdżamy do kolejnego ostatniego już węzła łączącego z obwodnicą ulicę Kielecką.

BĘDZIE DUŻO SZYBCIEJ

Pomimo, że na drodze trwają prace, kręci się wielu pracowników, pracuje ciężki sprzęt i tak już widać, jakim udogodnieniem dla kierowców będzie nowa jezdnia. Ze względu na toczące się tam prace jechaliśmy bardzo powoli, a i tak obwodnicę pokonaliśmy w kilkanaście minut. Gdy jezdnia będzie gotowa, czas przejazdu skróci się do kilku minut. Na przejazd przez Jędrzejów w godzinach szczytu potrzeba kilka razy więcej czasu.
Jak twierdzi Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach, trasa ma zostać oddana do użytku w tym roku. Wykonawca rozpoczął już kładzenie ostatniej warstwy asfaltu – tak zwanej ścieralnej.

O OBWODNICY

Przypomnijmy. Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik będzie miała dwie jezdnie i parametry drogi o ruchu przyspieszonym. Trasa o długości blisko ośmiu kilometrów połączy miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi ekspresowej S7.

W ramach inwestycji przewidziano obiekty zapewniające bezkolizyjny ruch, między innymi wiadukt nad drogą powiatową Prząsław – Tyniec, wiadukt nad obwodnicą w ciągu drogi powiatowej Jędrzejów – Lasków, kładkę dla pieszych nad obwodnicą w miejscowości Wilanów, węzeł na skrzyżowaniu obwodnicy z nowym przebiegiem drogi wojewódzkiej 728, wiadukt w ciągu obwodnicy nad istniejącą drogą wojewódzką 728 Jędrzejów – Grójec, wiadukt w ciągu obwodnicy nad linią kolejową Warszawa – Kraków, wiadukt nad obwodnicą w ciągu ulicy Kieleckiej jako część węzła zespolonego na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S7 i drogi krajowej 78. Budowa obwodnicy kosztować będzie 186 milionów złotych.

Przemysław Chechelski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty