Nowe drogi w Polsce 2023. Zobacz gdzie powstaną nowe trasy

Paweł Piątek
Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2023 roku zostanie ułatwiony wjazd do Warszawy od południa, domknięta zostanie obwodnica Łodzi i wydłużone odcinki drogi ekspresowej, która w przyszłości połączy Koszalin z Katowicami. Przyszły rok to również złamanie kolejnej bariery - tym razem przekroczony zostanie próg 5000 km dróg szybkiego ruchu w Polsce!
Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2023 roku zostanie ułatwiony wjazd do Warszawy od południa, domknięta zostanie obwodnica Łodzi i wydłużone odcinki drogi ekspresowej, która w przyszłości połączy Koszalin z Katowicami. Przyszły rok to również złamanie kolejnej bariery - tym razem przekroczony zostanie próg 5000 km dróg szybkiego ruchu w Polsce! GDDKiA
Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w 2023 roku zostanie ułatwiony wjazd do Warszawy od południa, domknięta zostanie obwodnica Łodzi i wydłużone odcinki drogi ekspresowej, która w przyszłości połączy Koszalin z Katowicami. Przyszły rok to również złamanie kolejnej bariery - tym razem przekroczony zostanie próg 5000 km dróg szybkiego ruchu w Polsce!

Systematycznie przybliżamy się do połączenia drogami szybkiego ruchu Warszawy z Krakowem. W przyszłym roku udostępnione kierowcom zostaną dwa odcinki drogi ekspresowej S7 - pomiędzy Lesznowolą i Tarczynem oraz od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Miechowa. Szczególnie ten pierwszy fragment pozwoli skrócić czas przejazdu i zwiększyć bezpieczeństwo podróży. Znacząco ułatwi też wyjazd z Warszawy na południe, a kierowcy będą mieć do dyspozycji ok. 240 km drogi ekspresowej od węzła Warszawa Lotnisko, omijającej Radom i Kielce, do okolic Miechowa w woj. małopolskim. 

Domknięta zostanie obwodnica wokół Łodzi, a to dzięki oddaniu do ruchu odcinka S14 pomiędzy Aleksandrowem Łódzkim i Słowikiem. Tym samym Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce z pełnym ringiem w ciągu dróg szybkiego ruchu (A1, A2, S8 i S14).  Oddane zostaną do użytku dwa długie fragmenty drogi ekspresowej S11 - blisko 48 km od Koszalina do Bobolic oraz blisko 25-kilometrową obwodnicę Olesna. 

Polski odcinek szlaku transportowego Via Baltica, łączącego nasz kraj z państwami bałtyckimi, wydłuży się o kolejne blisko 50 km w ciągu drogi ekspresowej S61. Udostępniony zostanie odcinek na wysokości Ełku, który połączy się z oddanymi wcześniej sąsiednimi fragmentami, wyprowadzając ruch tranzytowy z miasta. Z kolei realizacja łącznic węzła Łomża Zachód umożliwi udostępnienie kierowcom gotowego już 7-kilometrowego fragmentu trasy S61 do węzła Łomża Południe. Kierowcy otrzymają także połączenie S8 z S61 na węźle Ostrów Mazowiecka Północ i dojadą do węzła Łomża Zachód. 

Na przeciwległym krańcu Polski, na obecnej DK18, ukończona zostanie budowa jezdni w kierunku Wrocławia. Tym samym trasa o długości ok. 70 km, od granicy z Niemcami w Olszynie do Golnic w woj. dolnośląskim, stanie się pełnoprawną autostradą A18. 

W 2023 r. GDDKiA planuje oddać kierowcom łącznie blisko 260 km nowych dróg: 
49,4 km autostrad: 

 • A18 granica państwa - Żary (11,7 km) 
 • A18 Iłowa - gr. woj. lubuskiego i dolnośląskiego (16,2 km) 
 • A18 gr. woj. lubuskiego i dolnośląskiego - Golnice (21,5 km) 

192,9 km dróg ekspresowych: 

 • S3 Kamienna Góra Północ - Lubawka (ok. 12 km) 
 • S7 Lesznowola - Tarczyn Północ (14,8 km oraz 2,3 km w obrębie węzła Tarczyn) 
 • S7 Moczydło - Miechów (18,7 km) 
 • S11 Koszalin Zachód - Zegrze Pomorskie (16,9 km) 
 • S11 Zegrze Pomorskie - Kłanino (19,3 km) 
 • S11 Kłanino - Bobolice (11,6 km) 
 • S11 obwodnica Olesna (24,8 km) 
 • S14 Aleksandrów Łódzki - Słowik (14,5 km) 
 • S17 obwodnica Tomaszowa Lubelskiego - II jezdnia (5,4 km) 
 • S52 Węgrzce - Batowice (fragment Północnej Obwodnicy Krakowa, 3 km) 
 • S61 Ełk Południe - Kalinowo (22,9 km) 
 • S61 Podborze - Śniadowo (19,5 km) 
 • S61 Łomża Zachód - Łomża Południe (7,2 km - budowa zakończyła się w 2022 roku, jednak odcinek zostanie dopuszczony do ruchu w 2023 roku po wybudowaniu węzła Łomża Zachód). 

14,2 km obwodnic w ciągu dróg krajowych: 

 • DK28 obwodnica Chełmca (1,4 km) 
 • DK45 obwodnica Praszki (12,8 km) 
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty