Norweg w natarciu

(mp)
Peter Solberg nie zwalnia tempa – po raz trzeci z rzędu stanął na najwyższym miejscu podium w cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata.

Solberg prowadzący Subaru Imprezę WRC zwyciężył w Rajdzie Korsyki pokonując Sebastiena Loeba jadącego Citroenem Xsarą WRC i jego kolegę z zespołu Carlosa Sainza (także Xsara WRC), który zajął trzecie miejsce.

Dzięki zwycięstwu Norweg umocnił się na drugiej pozycji w ogólnej klasyfikacji kierowców RMŚ (74 pkt). Liderem ze 100. punktami jest nadal Loeb.

Wśród producentów pierwsze miejsce w klasyfiakcji zajmuje Citroen (164 pkt). Na dalszych pozycjach znajdują się Ford (117 pkt) i Subaru (101 pkt).