Niespodziankowe Grand Prix

(mp)
Finałowy wyścig Grand Prix Formuły 1 rozegrany w Kanadzie przyniósł wiele niespodzianek.

Zawodów nie ukończył Fernando Alonso, lider klasyfikacji generalnej kierowców sezonu 2005. Do mety nie dojechał także jego kolega z zespołu Renault - Giancarlo Fisichella. O pechu nie może natomiast mówić ekipa Ferrari. Choć jej zawodnicy spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań, to na montrealskim torze wypadli znakomicie. Michael Schumacher i Rubens Barichello zajęli odpowiednio drugą i trzecią lokatę. Zwycięzcą GP Kanady został Kimi Raikkonen z teamu West-McLaren Mercedes.

W klasyfikacji generalnej kierowców z 59 punktami prowadzi Fernando Alonso. Drugi jest Kimi Raikkonen (37 pkt), a trzeci Jarno Trulli (27 pkt).