Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niespodzianki w Rajdzie Rzeszowskim

(mp)
Grzegorz Grzyb i Przemysław Mazur zajęli pierwsze miejsce w Rajdzie Rzeszowskim. Imprezy nie ukończyli Bryan Bouffier – lider rajdowych mistrzostw Polski i Leszek Kuzaj, który prowadził w zawodach.

Do rywalizacji stanęło 28 załóg. Niezaliczany do klasyfikacji imprezy, widowiskowy prolog, rozegrano w centrum miasta, tuż nad Wisłokiem, a kierowcy mieli możliwość popisania się przed licznie zgromadzonymi widzami.

Z przygodami pokonali trasę tej próby Kamil Butruk i Maciej Wilk, którzy wypadli z trasy i zatrzymali się o kilkadziesiąt centymetrów od brzegu rzeki. Szczęśliwie ich samochód udało się przywrócić do pierwotnego stanu i białostocka załoga mogła nazajutrz wyruszyć na odcinki specjalne.

Na drugim odcinku specjalnym swoją przygodę z Rajdem Rzeszowskim zakończyli Bryan Bouffier i Xavier Panseri. W samochodzie liderów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2008 urwało się górne mocowanie jednego z amortyzatorów.

Do szóstego odcinka specjalnego na prowadzeniu znajdowali się Leszek Kuzaj z pilotem Arturem Natkańcem, którzy dachowali i znaleźli się poza trasą.

Ostatecznie na najwyższym miejscu podium stanęli Grzyb z Mazurem wyprzedzając braci Michała i Grzegorza Bębenków. Trzecia pozycja przypadła w udziale Kajetanowi Kajetanowiczowi i Maciejowi Wisławskiemu, którzy do ostatniego OS-u walczyli z Bębenkami o drugie miejsce.

Kolejna eliminacja cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się 29 - 30 sierpnia. Będzie to Rajd Karkonoski.