Niecodzienna rywalizacja

(mp)
Kierujący się przy zakupie auta jego osiągami rzadko mogą porównanać pod tym względem kilka modeli. Postanowił im to ułatwić jeden z włoskich magazynów.
Wybierając samochód część kupujących kieruje się jego osiągami. Rzadko jednak klienci mają możliwość porównania pod tym względem kilku modeli. Postanowił im to ułatwić włoski magazyn "Auto".

Na torze Misano Adriatico zorganizowano 24-godzinny wyścig samochodów produkcyjnych należących do tego samego segmentu C (klasa niższa średnia). Pojazdy nie zostały poddane żadnym przeróbkom i musiały być wyposażone w silnik benzynowy lub wysokoprężny o mocy ok. 115 KM.

W zawodach wzięło udział 21 aut 11 marek prowadzonych przez dziennikarzy i kierowców testowych, którzy przez całą dobę rywalizowali na torze zatrzymując się jedynie w celu zmiany opon i uzupełnienia paliwa.

Zwycięzcą wyścigu została Alfa Romeo 147 z benzynową jednostką napędową 1,6 l/120 KM, która pokonała 642 okrążenia (2 606 km) ze średnią prędkością 108,5 km/h. Drugie miejsce zajęło BMW 118d z silnikiem wysokoprężnym 2,0 l/129 KM, które zameldowało się na mecie 27 sekund po Alfie. Na trzeciej pozycji ze stratą czterech okrążeń uplasowała się Honda Civic wyposażona w benzynową jednostkę napędową 1,6 l/110 KM.