Nadchodzi drogowy koszmar! Przejazd kolejowy w Sandomierzu zamknięty

redakcja.regiomoto
Drogi - Tarnobrzeg
Drogi - Tarnobrzeg
Od czwartku, 14 listopada zamknięty będzie przejazd kolejowy na drodze krajowej numer 77 w Sandomierzu, przy skrzyżowaniu ulic Trześniowskiej i Lwowskiej. Kierowcy przez sześć dni będą musieli korzystać z objazdów.
Drogi - Tarnobrzeg
Drogi - Tarnobrzeg

Zamknięcie drogi 77 Lipnik – Sandomierz – Stalowa Wola – Nisko w Sandomierzu ma związek z remontem przejazdu kolejowego prowadzonym przez Polskie Linie Kolejowe. Prace remontowe rozpoczną się w ten czwartek o godzinie 7.

Przejazd kolejowy w Sandomierzu przy skrzyżowaniu drogi krajowej 77 i drogi wojewódzkiej 723 (ulice Trześniowska i Lwowska w Sandomierzu) to ważne dla ruchu drogowego miejsce, dlatego należy się przygotować na tworzące się korki.

Jak informuje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oznakowany objazd na kierunku od Sandomierza do Niska wytyczono od Sandomierza drogą krajową numer 79 do Łoniowa, następnie „dziewiątką" do Nagnajowa, drogą wojewódzką numer 871 do Tarnobrzega, przez Grębów do Stalowej Woli i potem drogą 77 do Niska.

Wielu kierowców wybierze pewnie też taki objazd, że pojedzie przez Sandomierz drogą numer 79 lub 77 a następnie do Tarnobrzega drogą wojewódzką 723 i dalej drogą wojewódzką 871 do Stalowej Woli, Niska.
Co to oznacza w praktyce? Kierowcy z Tarnobrzega i Sandomierza podobną sytuację przerabiali już, gdy dwa lata temu wyłączono z ruchu most na Wiśle w Nagnajowie (po tym, jak ciężarówka wjechała w przęsło mostu i je uszkodziła).

Zobacz pełną wersję mapy Mapy pochodzą z:naviexpert

W efekcie zorganizowanych objazdów Tarnobrzeg został niemal całkowicie zakorkowany, gdyż przez to miasto prowadził cały ruch tranzytowy. Pokłosiem był zakaz ruchu ciężarówek wprowadzony wskutek działań władz miasta, jednak skala kierowców łamiących zakaz była tak duża, że nawet policja nie była w stanie skutecznie wszystkich dyscyplinować.

Kierowcy chcący dostać się z Sandomierza do Stalowej Woli mogą skorzystać z krótszej trasy, kierując się drogą numer 723 na Tarnobrzeg, do drogi 871 potem przez Grębów do Stalowej Woli. Z kolei samochody jadące od Stalowej Woli powinny się kierować na drogę wojewódzką 871 do Tarnobrzega, a stamtąd prosto 723 do Sandomierza.

Zmiana organizacji ruchu ma obowiązywać do 19 listopada.
Prace remontowe kolej prowadzi na 13-kilometrowym odcinku linii numer 25 Skarżysko Kamienna – Ocice, od Sandomierza do Zalesia Gorzyckiego. Zakres prac obejmuje: modernizację torów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym, remont rozjazdów, przepustów oraz dwóch mostów – na Wiśle i Trześniówce, wymianę nawierzchni na siedmiu przejazdach kolejowych oraz odnowienie peronów na stacji w Sandomierzu.

Prace potrwają do końca grudnia tego roku. Inwestycja będzie kosztować 43 miliony złotych. Przejazd w Sandomierzu, na ulicy Trześniowskiej będzie jednak gotowy już 19 listopada.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty