Na sylwestra lawetą? Pewien przedsiębiorca oferuje transport w sylwestra... lawetą. Czy to pomysł na obejście obostrzeń?

Marta Grabiec/Kurier Lubelski
Kilka dni temu minister zdrowia ogłosił, że w noc sylwestrową będzie godzina policyjna. Wraz z nowymi pandemicznymi obostrzeniami pojawiły się już pierwsze oryginalne pomysły, jak obejść nowe zasady. Przykładowo - lubelski przedsiębiorca oferuje transport... na lawecie.Fot. Mariusz Jakubczak
Kilka dni temu minister zdrowia ogłosił, że w noc sylwestrową będzie godzina policyjna. Wraz z nowymi pandemicznymi obostrzeniami pojawiły się już pierwsze oryginalne pomysły, jak obejść nowe zasady. Przykładowo - lubelski przedsiębiorca oferuje transport... na lawecie.Fot. Mariusz Jakubczak
Kilka dni temu minister zdrowia ogłosił, że w noc sylwestrową będzie godzina policyjna. Wraz z nowymi pandemicznymi obostrzeniami pojawiły się już pierwsze oryginalne pomysły, jak obejść nowe zasady. Przykładowo - lubelski przedsiębiorca oferuje transport... na lawecie.

W czwartek 17 grudnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zakaz przemieszczania się w sylwestrową noc sprawił, że od razu zaczęto poszukiwać pomysłów, jak owe ograniczenia obejść. Pojawiły się propozycje zakradania się przez las, ubierania się w policyjne mundury, wynajmowanie kościoła czy wspomniany transport lawetą.

Jeden z lubelskich przedsiębiorców zaoferował „Legalny transport Sylwestrowy”. O umówionej godzinie wynajęty kierowca podjedzie pod wskazany i zabiera pojazd z pasażerami.

- W razie kontroli kierowca lawety wykonuje czynności zawodowe, a pasażerowie korzystają z innego wyłączenia: zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. Jeśli ich samochód się zepsuł i czekali na holownik, to ich niezbędną i niepodważalną potrzebą związaną z życiem codziennym jest powrót do domu.. - tłumaczy pomysłodawca.

Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu - czytamy w rozporządzeniu na rządowej stronie. Te inne to: zaspokojenia niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego, w tym uzyskania opieki zdrowotnej lub psychologicznej; wykonywania ochotniczo i bez wynagrodzenia świadczeń na rzecz przeciwdziałania skutkom COVID-19, w tym w ramach wolontariatu a także aby sprawować lub uczestniczyć w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

Zobacz także: Kierunkowskazy. Jak poprawnie korzystać? 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty