Moto Safety Day już 20 sierpnia na Autodromie Pomorze!

ip
fot. MSD
fot. MSD
To już 11. edycja wydarzenia, która dotyczy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. Wydarzenie już na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych imprez motoryzacyjnych. Tym razem odbędzie się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach, w godz. 11.00 – 21.00.

Brawura, jazda pod wpływem alkoholu, brak zachowania ostrożności  przy przejazdach kolejowo – drogowych oraz na przejściach dla pieszych, brak wyobraźni na drodze to przyczyna wielu wypadków, w których giną niewinni ludzie lub doznają uszczerbku na zdrowiu. Podczas Moto Safety Day uczestnicy będą mieli okazję do utrwalania pozytywnych zachowań na drodze poprzez edukacyjny wymiar wydarzenia.

Na uczestników będą czekały specjalne strefy edukacyjne promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym już od najmłodszych lat. Do dyspozycji uczestników będą eksperci m.in. z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Przedstawiciele Policji Wydziału Prewencji i  Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku oraz  Partnerzy, dla których bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle ważne. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny – Kuba Bielak.__

_- Zależy nam na edukacji wszystkich uczestników ruchu drogowego, na utrwalaniu w  ich świadomości kultury jazdy i partnerstwa na drodze. Cieszymy się, że takie możliwości stwarza Autodrom Pomorze - świetna infrastruktura techniczna  pozwoli nam na zorganizowanie wiele edukacyjnych pokazów. To także inny wymiar – chcemy by kierowcy zdali sobie sprawę, że wyścigi, drift, popisy są jak najbardziej możliwe, ale na torze, który jest jednocześnie doskonałym miejscem na doszkalanie techniki jazdy. Na drodze obowiązują nas wszystkich, bez wyjątku, zasady fair play. To potwierdzą także mistrzowie w sportach motorowych, którzy będą naszymi gośćmi – _mówi Elżbieta Koncka, pomysłodawca i organizator już 11. edycji Moto Safety Day.

W programie wiele pokazów dynamicznych na torze oraz atrakcji dla wszystkich ,m.in. mistrzowie w pasach, pokaz partnerstwa na drodze, pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb, prezentacja systemów bezpieczeństwa w pojazdach, nauka ratowania życia, konkurs dla motocyklistów, bezpieczeństwo w sportach motorowych – spotkania z mistrzami, runda pucharowa Moto Safety Day, wyścigi supermoto w wersji pit bike, pokazy kaskaderskie, Monster Trucki, pokazy motocrossowe w formie wyścigów, prezentacja mobilnego centrum monitoringu, symulator zderzeniowy, alkogogle, a także wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Strefę cateringu dla uczestników zapewnią Food Trucki.

Jak co roku przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci, które poprzez zabawę uczą odpowiednich postaw i są naturalnymi ambasadorami bezpieczeństwa. W strefach dla najmłodszych będzie możliwość udziału w zabawach edukacyjnych oraz mini konkursach. Nagrodami będą gadżety związane z bezpieczeństwem. Wszystkie elementy wydarzenia zostaną podkreślone odpowiednią oprawą muzyczną oraz koncertem wieczornym w wykonaniu Tomasza Dolskiego, utalentowanego skrzypka, finalisty Must be the music i Ewy Dolskiej.

Wstęp jest bezpłatny!

Strefy tematyczne

W miejscu wydarzenia zostaną wydzielone strefy tematyczne, zaś na poszczególnych płytach oraz torach Autodromu Pomorze będą odbywały się m.in. pokazy systemów bezpieczeństwa Hondy, Enduro i Cross Country, pokazy kaskaderskie, prezentacja Monster Trucków,  pokazy w zakresie sportów motorowych, bezpieczeństwo pieszych, motocyklistów, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

 

 

Adventure Team - Spotkanie z Mistrzami Polski!
Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze modele Husqvarna Motocross oraz Enduro z rocznika 2017, będzie także możliwość ich przetestowania. Ponadto będzie można wykonać jazdę próbną na motocyklu Husqvarna Supermoto 701. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania z mistrzami Polski Cross country oraz Enduro - Sylwestrem Jędrzejczykiem oraz Mirosławem Kowalskim,  a także innymi zawodnikami Adventure Team. Będzie także możliwość zaprezentowania jazdy na motocyklach crossowych. Podczas wydarzenia odbędzie się także pokaz motocrossowy w formie wyścigu.

 

Pokazy kaskaderskie z Moto Circus Show!
Wkrocz w świat niezwykłych pokazów kaskaderskich. Zobacz mrożące krew w żyłach akrobacje samochodowe, , kontrolowane poślizgi oraz inne widowiskowe akcje. Zobacz na własne oczy to, co do tej pory obejrzeć można było tylko w filmach akcji. Odkryj Moto Circus Show!

 

American Monster Truck Moto Show
Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję by zobaczyć na żywo akrobacje samochodowe w wykonaniu międzynarodowej grupy kaskaderów ze specjalnym pokazem  American Monster Truck Motor Show. Dla osób chętnych szansa na przejażdżkę z kierowcą – kaskaderem na bocznych kołach.

 

Supermoto w wersji pit bike!
Podczas tegorocznej edycji zapewnimy uczestnikom niezapomniane przeżycia związane z motosportem w nieco mniejszej skali. Nowa dysycyplina supermoto w wersji pit bike podbija polskie tory. Od tego roku jest to kategoria w której nawet 12 latkowie mogą zdobyć licencje zawodniczą, a pod egidą PZM odbywa sie Puchar Polski w tej wlasnie kategorii. W wyścigach udział biorą całe rodziny od nastolatków, po ... dziadków, a także doświadczeni zawodnicy z dużych motocykli. Na Pomorskim autodromie będzie okazja zobaczyć widowiskową i zacięto jazdę na pitach, ale także każdy będzie mógł spróbować własnych sił na małych- ale zadziornych- dwóch kółkach.

 

Polski Związek Motorowy i Automobilklub Morski
W tej strefie spotkamy m.in. Wiktora Borowiaka, zdobywcę Pucharu Polski w kat. Rotax Max DD2 2014, Wicemistrza  Polski w kat. Rotax max DD2 2014, zwycięzcę 6 rund zawodów rangi Mistrzostw Polski., który zaprezentuje pokaz profesjonalnej jazdy na torze kartingowym.

LOTOS - Mistrzowie w pasach
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do udziału w warsztatach poprawnego zapinania pasów, doboru i montażu fotelików. Dla najmłodszych kolorowanki, puzzle i konkursy. Ekspert kampanii przeprowadzi konkurs połączony z instruktażem poprawności zapinania pasów i montażu fotelików.

Strefa Bezpieczeństwa Hondy
Tworzenie wszystkich produktów marki Honda zaczyna się od marzeń. Dotyczy to także kwestii bezpieczeństwa. Wierzymy, że najlepszym sposobem zapobiegania kolizjom jest zapewnienie kierowcy wsparcia w ich przewidywaniu. Nowoczesna technologia  ADAS (Advanced Driver Assistance System Pack) wykorzystana w samochodach Honda pozwala ostrzegać kierowcę o potencjalnym zagrożeniu, a także automatycznie reagować systemom jeśli zajdzie taka konieczność.

Strefa egzaminacyjna PORD i PRBRD
Jeśli masz przed sobą egzaminem na prawo jazdy A może będąc kierowcą chciałbyś odświeżyć swoją znajomość przepisów ruchu drogowego? Eksperci z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na co dzień szkolący i egzaminujący kandydatów, służą swoją pomocą. Dla najlepszych kandydatów na kierowców czekają nagrody! W tej strefie możesz uzyskać wiele informacji na temat zasad egzaminowania przyszłych kierowców. Oprócz znajomości eksperci wskażą na aspekty ekologicznej i oszczędnej jazdy.

 Strefa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – Wydział Prewencji  i Ruchu Drogowego
Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzy specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. Dzieci będą mogły poznawać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym w przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Każda osoba dorosła odwiedzająca strefę będzie mogła sprawdzić swoją koordynację ruchową w specjalnych alkogoglach. Główną atrakcją strefy gędzie symulator zderzeniowy. Przedstawiciele Policji będą do dyspozycji uczestników wydarzenia, służąc wskazówkami i udzielając odpowiedzi na pytania.

Strefa ratownictwa drogowego
Motopozytywni w swojej strefie zaprezentują profesjonalne szkolenie w zakresie ratownictwa drogowego oraz przedstawią działania w ramach sekcji: motocyklowej. Tutaj spotkamy–  wolontariuszy – ratowników na motocyklach. Wszyscy członkowie grupy są przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy, a część osób posiada ukończone kursy państwowe Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wykorzystując motocykle w codziennym przemieszczaniu się po drogach wielokrotnie wykazali, że największą wartością dla poszkodowanych jest szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia
i udzielenie odpowiedniej pomocy do czasu przybycia służb ratowniczych, a motocykl wraz z przeszkolonym motocyklistą świetnie się do tego nadaje. Udowadniają na co dzień, że motocyklista to nie wariat na drodze, ale dawca życia, pomocy i radości z bycia motocyklistą. Podczas wydarzenia Motopozytywni będą koordynować pokaz dotyczący ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb.

Strefa Chatenet i Edu Drift Ring
W tej strefie przekonamy się jak jeździć bezpiecznie i ekologicznie. Micro samochody francuskiej marki Chatenet są dozwolone już od 14 roku życia, przyczyniając się w ten sposób do kształtowania odpowiednich postaw na drodze wśród młodzieży. Tutaj także zostaną zaprezentowane Edu Drift__Ring - edukacyjne nakładki na koła, dzięki którym każdy kierowca ma możliwość nauki prawidłowych zachowań w trakcie jazdy na śliskich nawierzchniach.  Bez względu na to, czy jesteś początkującym kierowcą czy doświadczonym „królem szos” teraz możesz w łatwy i przystępny finansowo sposób doskonalić swoje umiejętności oraz poznać działanie systemów ABS i kontroli trakcji w Twoim aucie. Podczas imprezy  na  specjalnie przygotowanym torze techniczno-zręcznościowym odbędzie się kolejna runda Drifting Gymkhana Cup - Puchar Moto Safety Day. Zwycięzcą będzie ta osoba, która przejedzie tor autem na nakładkach EDU Drift Ring w jak najkrótszym czasie.

Strefa Integracja TY i Ja
W tej strefie zaprezentujemy auto z zamontowanym oprzyrządowaniem licencyjnym przystosowane do prowadzenia przez osobę z niepełnosprawnością.  W programie także nauka wchodzenia do auta, samodzielnego pakowania wózka, pokaz jazdy, a także jazdy testowe autem z ręcznym gazem i hamulcem.  Gościem będzie Marcin Racinowski, który jest od lat organizatorem imprez sportowych osób z niepełnosprawnością w Kołobrzegu, podczas Festiwalu prowadzi zajęcia z aktywnej rehabilitacji, porusza się na wózku. Żona jest jego opiekunem i pomaga w przeprowadzaniu aktywności.

Bezpieczne Miasteczko
Urząd Transportu Kolejowego oraz Straż Ochrony Kolei i PKP Polskie Linie Kolejowe utworzą „Bezpieczne Miasteczko”, w którym można będzie sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa i obejrzeć narzędzia wykorzystywane przez służby. Starszym uczestnikom proponujemy wzięcie udziału w quizach i konkursach z nagrodami, a najmłodszych zapraszamy do kącika z kolorowankami. Straż Ochrony Kolei zaprezentuje mobilne centrum monitoringu oraz sprzęt znajdujący się na wyposażeniu SOK.

 

 

od 12 lat
Wideo

Aktywiści znaleźli sposób na pozbycie się samochodów w miastach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na motofakty.pl Motofakty