Mistrz w akcji

(mp)
Sebastien Loeb zwyciężył w Rajdzie Monte Carlo – pierwszych zawodach Rajdowych Mistrzostw Świata sezonu 2005.

Loeb prowadzący Citroena Xsara WRC zajmując pierwsze miejsce zapisał się w historii startów jako jeden z czterech kierowców, którzy trzykrotnie z rzędu stawali na najwyższym

miejscu podium w rajdzie rozpoczynającym sezon. Wcześniej dokonali tego jedynie Sandro Munari, Walter Rohrl i Tommi Makinen.

Na drugiej pozycji w Rajdzie Monte Carlo uplasował się Toni Gardemeister w Fordzie Focusie WRC, a na trzeciej Gilles Panizzi jadący Mitsubishi Lancerem WRC.

Zawody obfitowały w wypadki. Rajdu nie ukończyli m.in. Francois Duval, Petter Solberg I Marcus Gronholm.

W sezonie 2004 tytuł mistrza świata w kategorii kierowców zdobył Sebastian Loeb, a wśród producentów - Citroen.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)