Mirocha na podium

(TSz)
Urodzony w Niemczech, ale reprezentujący Polskę Kevin Mirocha zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu Formuły 2 rozegranym na Autodromo do Algarve. W drugim wyścigu 21-latek finiszował na ósmej pozycji.

Syn polskich emigrantów z Koszalina urodził się w Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii. Mirocha rozpoczął swoją przygodę z wyścigami w 1995 roku od kartingu, a następnie zdobywał doświadczenie w Formule BMW, Formule 3 (mistrzostwa Niemiec i Euroseries), Formule Renault, oraz serii GP2.

W tegorocznym sezonie już jako reprezentant Polski startuje w FIA Formula Two Championship. Dwa wyścigi na torze Silverstone ukończył poza pierwszą dziesiątką,  natomiast już podczas następnej rundy w Algarve zdobył pierwsze punkty w tej kategorii i stanął na podium.

Obydwa wyścigi w Portugalii wygrał Brytyjczyk Luciano Bacheta, który jako pierwszy kierowca w historii tych mistrzostw, wygrał cztery razy z rzędu. 22-latek prowadzi w serii z kompletem punktów, wyprzedzając Szwajcara Matheo Tuscher, który w Portimao dwukrotnie zajął drugą lokatę. Kevin Mirocha widnieje w klasyfikacji na dziewiątej pozycji.