Mieszkańcy gminy Chojnice chcą fotoradarów

redakcja.regiomoto
Mieszkańcy gminy Chojnice chcą fotoradarów
Mieszkańcy gminy Chojnice chcą fotoradarów
W Doręgowicach i w Swornychgaciach być może będzie bezpieczniej. Ale na decyzje trzeba poczekać.
Mieszkańcy gminy Chojnice chcą fotoradarów
Mieszkańcy gminy Chojnice chcą fotoradarów

Mieszkańcy na zebraniach wiejskich domagali się poprawy bezpieczeństwa w Doręgowicach i Swornychgaciach. Według niech fotoradar będzie pomocny w ukróceniu niebezpiecznych praktyk niektórych kierowców.

W Doręgowicach radar przydałby się po prawej stronie, jak jedzie się na Zamarte. Jest tam świetlica, w miejscu nieczynnej szkoły, dzieciaki muszą uważać.

W Swornychgaciach sołtys Grzegorz Wiśniewski marzy aż o dwóch stanowiskach fotoradarowych - od strony Brus, gdzie znajdują się szkoła i ośrodek zdrowia, oraz od strony Chojnic. Ale to utopia, żeby w jednej maleńkiej miejscowości były aż dwa fotoradary, więc pewnie bardziej racjonalna okaże się lokalizacja od strony Brus.

Wnioski zostały już złożone przez samorząd, była też wizja lokalna w obydwu miejscowościach. Przyjechał Dariusz Bratoszewski, szef Inspekcji Transportu Drogowego w Grudziądzu, która obejmuje ten region.

Ale - jak się okazało - to nie on jest władny wydać decyzję. Może ją jedynie pozytywnie zaopiniować, a postanowienie jest w gestii głównego inspektora w Warszawie. Żeby nie było tak łatwo, do tego musi być dołączona analiza natężenia ruchu oraz tzw. wypadkowość, czyli raport policji o zagrożeniach i zdarzeniach na tych traktach.

- Trochę to wszystko potrwa - mówi wójt Zbigniew Szczepański. - Myślę, że około dwa miesiące. A potem musimy znaleźć środki na wybudowanie stałych punktów radarowych, o ile decyzja będzie po naszej myśli.

Jak dodaje, przedstawiciele ITD byli mocno zaskoczeni, że w gminie Chojnice jest fotoradar w Silnie, który jak dotąd nie został przekazany na ich majątek. Musi to zrobić Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Maria Eichler, "Gazeta Pomorska"

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty