Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln

redakcja.gdp
Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln
Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln
Już ładnych kilka miesięcy nic nie dzieje się na skrzyżowaniu w Kaninie między Darłowem a Postominem. Rozgrzebali plac budowy i tak go zostawili – skarży się nasz czytelnik.
Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln
Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln

Chodzi o jedno z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w całym powiecie sławieńskim. W Kaninie krzyżuje się droga wojewódzka 203 łącząca Darłowo z Postominem z drogą powiatową łączącą Sławno z Jarosławcem. Mimo wprowadzenia dodatkowego oznakowania dochodzi tutaj do wielu wypadków.

– Już od 2008 roku słyszę o tym, że ma tutaj powstać rondo, które poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców.
Jeśli dobrze pamiętam to już ładnych kilkanaście miesięcy temu zaczęły się tutaj jakieś prace, drogi poszerzono, wydzielono miejsce na wysepkę, ale na tym wszystko się skończyło. Czy ktoś zamierza dokończyć tę inwestycję? – zadzwonił do nas czytelnik z gminy Postomino. Gdy wybraliśmy się na miejsce okazało się, że faktycznie skrzyżowanie przypomina plac budowy.

– Tylko liczymy jak często dochodzi tutaj do kolizji i stłuczek. proszę spojrzeć na pourywane części samochodów –  pokazywali nam mieszkańcy, którzy też zastanawiali się czy ktokolwiek dokończy rozpoczęte prace.

Zarząd Dróg Wojewódzkich, który nadzoruje całą inwestycję wyłonił już nowego wykonawcę, bo jak usłyszeliśmy od urzędników poprzednio wybrana firma zbankrutowała. I stąd opóźnienie. Przebudową ronda do końca tego roku ma zająć się firma Colas Polska.

Za kwotę 1,19 mln złotych wybuduje ona rondo, cztery zatoki autobusowe, chodniki z kostki brukowej w obrębie skrzyżowania, wyrówna i ułoży nawierzchnię na odcinku Karsino-Kanin.

Inwestycję sfinansuje głównie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Po 125 tysięcy złotych dołożą gmina Postomino i Powiat Sławieński. W Urzędzie Gminy w Postominie usłyszeliśmy, że inwestor lada dzień powinien pojawić się na placu budowy, tak by do końca tego roku zakończyć wszystkie prace.

Rafał Nagórski
Fot. Radek Koleśnik

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty