Mapa utrudnień na drogach w Kujawsko-Pomorskiem

gazeta.pomorska
Mapa utrudnień na drogach w Kujawsko-Pomorskiem
Mapa utrudnień na drogach w Kujawsko-Pomorskiem
Jedziesz na wakacje, a tu maszyna frezująca asfalt, wykopy, zwężenie jezdni, ruch odbywa się wahadłowo. Jak jechać? Oto nasza mapa utrudnień.
Mapa utrudnień na drogach w Kujawsko-Pomorskiem
Mapa utrudnień na drogach w Kujawsko-Pomorskiem

Najwięcej utrudnień tego lata czeka kierowców na przebiegającej przez województwo kujawsko-pomorskie równoleżnikowo drodze krajowej nr 10, zapewniającej połączenie z Warszawą na wschodzie i Piłą, Szczecinem na zachodzie.
 
Przez skrzyżowania
- Drogowcy przebudowują na niej skrzyżowania tak, by zwiększyć bezpieczeństwo ruchu - wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Tam kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniami jezdni, ograniczeniem prędkości, ruchem wahadłowym.
Prace trwają w miejscowościach powiatu nakielskiego - w Kruszyńcu, Lubaszczu,  Śmielinie, Ślesinie i Mrozowie.
Alternatywną dla tego odcinka ,,krajówki”  może być trasa  okrężna - z Bydgoszczy przez Szubin, Kcynię, Gołańcz, Osiek.

W drodze na Mazury
Utrudnień należy spodziewać się także na drodze nr 15, która z naszego regionu prowadzi na Warmię i Mazury. Najgorzej jest w Gniewkowie, nieco lepiej  w Turznie, gdzie drogę krajową włącza się do węzła autostrady.
GDDKiA zapowiada również w te wakacje remonty cząstkowe (wymianę nawierzchni) w 40 miejscach województwa i to na prawie wszystkich trasach. Szczególnie dużo będzie ich właśnie na trasie nr 15 między Grębocinem a Rogówkiem, a także w samej Brodnicy.

Z kolei nad drogą krajową nr 1 między Toruniem a Włocławkiem buduje się przejścia dla zwierząt. Z tego powodu między Toruniem a  Ciechocinkiem są lokalne zwężenia jezdni.

Przez Kujawy
Największe utrudnienia na  drogach wojewódzkich występują na trasie Zakrzewo- Włocławek. To aż 15-kilometrowy odcinek drogi nr 252 łączącej się z krajową nr 1 na północno-zachodnich rubieżach Włocławka.

Jak przestrzega Michał Sitarek z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, kierowcy muszą uważać na lokalne przewężenia i ograniczenia prędkości. Możliwy jest ruch wahadłowy.

Aby nie tracić czasu i cierpliwości, można wjechać na równoległą drogę krajową nr 62 Włocławek - Brześć Kujawski - Radziejów - Kruszwica i skręcić na wojewódzką 412, która doprowadzi wkrótce do Inowrocławia.

Marek Weckwerth
[email protected]
tel. 52 32 63 184

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty