Lublin: Skrzyżowania stracą światła

Artur Jurkowski
Fot. Kurier Lubelski
Fot. Kurier Lubelski
W czasie wakacji będzie trudniej jeździć po Lublinie. Na skrzyżowanich, m.in. z Solidarności, Kraśnicką, Tysiąclecia, zgasną światła sterujące ruchem.
Fot. Kurier Lubelski
Fot. Kurier Lubelski

Ma być lepiej, ale na razie jest trudniej - wszystko za sprawą budowy w Lublinie inteligentnego systemu sterowania ruchem. Obejmuje przebudowę sygnalizacji świetlnych na połowie skrzyżowań. Dzisiaj światła zgasną na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka, Grabskiego i Sulisławickiej. - Prace potrwają do 1 lipca - poinformował Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

To druga z sygnalizacji świetlnych przebudowywanych na Drodze Męczenników Majdanka.
W minionym tygodniu zakończyły się prace prowadzone u zbiegu tej ulicy z ul. Lotniczą.

A w najbliższych tygodniach lubelskich kierowców czeka prawdziwy festiwal "migających świateł" na skrzyżowaniach. - Rozpocznie się przebudowa sygnalizacji na kluczowych dla ruchu w mieście arteriach, m.in. al. Kraśnickiej, al. Sikorskiego, al. Tysiąclecia - zapowiedział Kieliszek.

Już na przełomie czerwca i lipca wyłączone mają być światła na jednym z najbardziej zatłoczonych skrzyżowań w mieście, czyli Solidarności - Sikorskiego - gen. Ducha. - Takie utrudnienia w ruchu pojawią się tylko na kilka godzin. Przy czym prace będą wykonywane w nocy lub w weekend - tłumaczył Kieliszek.

W wakacje mają być wyłączone, na okres od kilku dni do tygodnia, sygnalizacje na skrzyżowaniach m.in. Lubartowska - Ruska - Biernackiego, Krakowskie Przedmieście - Ewangelicka - Chopina, Krakowskie Przedmieście - Lipowa, Kraśnicka - Zana - Wojciechowska.

- To będzie trudny czas dla kierowców. Na niektórych skrzyżowaniach niezbędna będzie pomoc policji w kierowaniu ruchem - mówił jeszcze w marcu Andrzej Matacz z Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

We wrześniu podobne prace mają być prowadzone przy sygnalizacjach m.in. u zbiegu Solidarności - Wodopojnej, Tysiąclecia - Lubartowskiej, Kraśnickiej - Nałęczowskiej - Głębokiej.

Po co to wszystko? Aby na wybranych ulicach miasta, m.in. al. Kraśnickiej, al. Sikorskiego, al. Tysiąclecia, pojawiła się "zielona fala". Przy czym preferencje w ruchu będą miały autobusy miejskie i trolejbusy. W założeniach projektu ratusz przyjął, że uruchomienie systemu skróci czas przejazdu średnio o 10 proc.

Na ulicach Lublina ma stanąć 10 tablic świetlnych z informacjami o m.in. wypadkach, proponowanych trasach objazdów, czasie potrzebnym na pokonanie danego odcinka drogi.

Budowa systemu będzie kosztować 29,2 mln zł. Ma zacząć działać w połowie grudnia.

                                                                                             Źródło: Kurier Lubelski

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty