LOTTO TEAM szkoli przyszłych Mistrzów

(ip)
Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowsk Fot: Lotto Team
Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowsk Fot: Lotto Team
Ruszyła nowatorska formuła współpracy z polskimi sportowcami. Osią programu LOTTO TEAM jest współpraca "Mistrza z Uczniem", przekazywanie sportowego i życiowego doświadczenia kolejnemu pokoleniu. To również szkoła filozofii „bycia w sporcie”, umiejętności pokonywania trudności, wyciągania wniosków z niepowodzeń i ukierunkowania na przyszły sukces. Program stwarza kibicom możliwość podejrzenia relacji między uczestnikami, odsłania zaplecze wyścigowe i gwarantuje obserwatorom doładowanie pozytywną energią.

LOTTO TEAM tworzą trzy duety "Mistrz-Uczeń". Dzięki temu doświadczony zawodnik może wspierać młodszego i dzielić się

Fot: Lotto Team
Fot: Lotto Team

swoją wiedzą z utalentowanym adeptem sztuki sportowej. Krzysztof Hołowczyc i Jarosław Kazberuk w swojej karierze pokonali setki tysięcy kilometrów po bezdrożach krajowych i zagranicznych rajdów, zaś Waldemar Marszałek jest legendą światowego motorowodniactwa. Trudno o lepszych nauczycieli dla młodych wilków: Martina Kaczmarskiego, Robina Szustkowskiego i Bartłomieja Marszałka.

Najtrudniejszy rajd świata
Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, znany fanom polskiego motosportu z licznych sukcesów na rajdowych trasach w Polsce i na świecie. W sezonie 2013 będzie nie tylko przygotowywał się do kolejnego Dakaru, ale również wspierał swojego podopiecznego, Martina Kaczmarskiego, przed jego dakarowym debiutem.

– Nie będziemy wyważać drzwi, tylko je otwierać. Szlifować poszczególne elementy, eliminować błędy. Motosport wymaga wielu tysięcy przejechanych kilometrów, a doświadczenie zdobywa się łamiąc zawieszenia. Martin jest zawodnikiem inteligentnym i utalentowanym – to jest dla mnie duży komfort w kontekście naszej współpracy – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

– Jesteśmy z Krzyśkiem w stałym kontakcie telefonicznym, często się widzimy, dużo razem pracujemy. Bardzo mi pomaga i każdy kilometr przejechany pod jego okiem to dla mnie ogromna lekcja. Oczekuje ode mnie bardzo wiele, ale to jest konieczne, żeby osiągnąć zamierzony efekt – dodał Martin Kaczmarski.

Syn prześcignie ojca?
Waldemar Marszałek jest najbardziej utytułowanym motorowodniakiem na świecie, sześciokrotnym mistrzem świata oraz ponad 40-krotnym Mistrzem Polski. W jego ślady poszedł syn – Bartłomiej, który w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował o tytuł najszybszego pilota na świecie w cyklu imprez Grand Prix w koronnej klasie: F1 H2O.

– Bartek od małego miał styczność z motorowodniactwem, chłonął to od dziecka. Staram się udzielać mu rad, chcę, żeby się uczył i był jak najlepszym zawodnikiem. Czy mnie prześcignie? Będzie mu trudno, ale trzymam za niego kciuki i wspieram go – powiedział Waldemar Marszałek.

– Mam ten sport w genach, a nazwisko zobowiązuje. Dzięki temu jako pierwszy Polak przecierałem szlaki najpierw w Formule 2, potem w Formule 1. Ojciec jest ze mną cały czas, wspiera i mobilizuje. Wymaga ode mnie dyscypliny, organizacji, konsekwencji – dodał Bartłomiej Marszałek.

Za kierownicą rajdowego potwora
W barwach LOTTO TEAM na rajdowych trasach będzie się ścigać także potężna ciężarówka. Za jej sterami zasiądą:  mistrz – Jarosław Kazberuk oraz jego uczeń – Robin Szustkowski, który pod okiem Kazberuka zdążył już wystartować w dwóch edycjach Rajdu Dakar.

– W rajdach Cross Country doświadczenie jest kluczowe i procentuje z czasem. Jeździmy razem z Martinem już kilka lat, szyboko osiągnęliśmy pierwszy wspólny sukces: zwycięstwo w Marocco Challenge w 2010 roku. Bardzo istotne w naszej współpracy jest zgranie, nie tylko kierowcy z pilotem, ale przede wszystkim w relacjach personalnych. Nie tylko jeździmy razem, ale podczas rajdów spędzamy razem 24 godziny na dobę – powiedział Jarosław Kazberuk.

– Dobrze się dogadujemy z Jarkiem, dzięki czemu potrafimy rozwiązywać wszelkie problemy, jakie mogą zaistnieć podczas wspólnej pracy. Jarek to bardzo dobry nauczyciel, potrafi wyczuć, jaka reakcja będzie w danym momencie dla mnie najodpowiedniejsza. Jego obecność na drugim fotelu to dla mnie duży komfort – dodał Robin Szustkowski.

LOTTO TEAM – kalendarz startów na sezon 2013
Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski – harmonogram rajdów na 2013 rok
•    19-21 lipca – Hiszpania, Saragossa/Aragon – Rajd Baja Hiszpania
•    15-18 sierpnia – Węgry, Budapeszt – Rajd Baja Węgry
•    24-25 sierpnia – Pleszew, Polska – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych
•    19 sierpnia – 1 września – Polska, Szczecin – Rajd Baja Polska
•    13-15 września – Polska, Mikołajki – Rajd Polski
•    28 września – 5 października – Egipt, Kair – Pharoaons Rally
•    1-2 listopada – Portugalia, Portalegre – Baja Portugalia

Bartek Marszałek – harmonogram wyścigów na 2013 rok
•    13-14 lipca – Augustów, Polska – wyścig 8 godzin
•    26-28 lipca – Kijów, Ukraina – F1 H2O
•    14-15 września – Szanghaj, Chiny – F1 H2O
•    03-04 października – Liuzhou, Chiny – F1 H2O
•    22-23 listopada – Doha, Katar – F1 H2O
•    28-29 listopada – Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie – F1 H2O
•    12-13 grudnia – Szardża, Zjednoczone Emiraty Arabskie – F1 H2O

Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski – harmonogram rajdów na 2013 rok
•    25 maja – 1 czerwca – Słowacja – Trening TATRA
•    06-13 lipca –  Rosja, Moskwa – SilkWay Rosja
•    28 września – 5 października – Egipt, Kair – Pharoaons Rally
•    15-22 grudnia – Szwajcaria, Zermatt – Trening wysokościowy – przygotowanie do Dakaru

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty