Loeb mistrzem świata!

(mp)
Mikko Hirvonen z pilotem Jarmo Lehtinenem zwyciężyli w Rajdzie Australii – 14. eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata 2006. Tytuł mistrzowski zapewniła sobie załoga Sebastien Loeb/Daniel Elena.

Prowadzący od pierwszego dnia zawodów Hirvonen z Lehtinenem (Ford Focus) nie dali się wyprzedzić aż do mety. Z przewagą 37,1 sekundy pokonali Petera Solberga z Philem Millsem (Subaru Impreza). Na najniższym miejscu podium Rajdu Australii ze startą 3 minut 58,6

sekundy do zwycięzców uplasowali się Manfred Stohl z pilotem Ilką Minorem (Peugeot 307).

Mimo, że Sebastien Loeb z pilotem Danielem Eleną nie wzięli udziału w zmaganiach na Antypodach, zapewnili sobie tytuł mistrzów świata. Ich najgroźniejsi rywale - Marcus Gronholm z pilotem Timo Rautiainenem - zajęli w Rajdzie Australii piątą pozycję i ze stratą 21 pkt na dwie rundy przed końcem sezonu nie mogą już zagrozić francuskiej załodze.