Lancia Lybra

Witold Blady
Udostępnij:
Ten model Lancii trafił do salonów sprzedaży z niemal rocznym opóźnieniem; w Europie Zachodniej auto zaprezentowano już w lipcu 1999 roku.

|

Lancia Lybra

Lancia Lybra trafiła do salonów sprzedaży z niemal rocznym opóźnieniem; w Europie Zachodniej auto zaprezentowano już w lipcu 1999 roku. Lybra, dostępna jako sedan i kombi, to następca niezbyt popularnej Dedry. Dostępna jest w dwóch wersjach wyposażenia: LS i LX. W tańszej, oznaczonej LS standardem są ABS z EBD, radioodtwarzacz, cztery poduszki gazowe, immobiliser, wspomaganie układu kierowniczego, automatyczna klimatyzacja, centralne ryglowanie zamków sterowane pilotem, regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach, elektrycznie podnoszone szyby w przednich drzwiach i podgrzewane lusterka. W lepiej wyposażonej Lybrze LX są poza tym: system audio firmy Bose, elektryczne szyby także w tylnych drzwiach, sterowanie radiem przy kierownicy, skórzana tapicerka, aluminiowe felgi i halogeny. Na liście opcji są lakier metalik, system nawigacyjny, spryskiwacze reflektorów, czujnik deszczu, alarm i telefon komórkowy.
Do wyboru są trzy silniki benzynowe: o pojemności 1,6 l, 1,8 l i 2,0 l. Wkrótce dołączą do nich także jednostki wysokoprężne JTD. Najmniejszy z silników benzynowych ma moc 103 KM i jest znany z wielu modeli Fiata, m.in. Sieny i Bravy. Tylko Lybra z tym silnikiem jest dostępna w dwóch wersjach wyposażenia: LS i LX, mocniejsze silniki można zestawić tylko z bogatszym wyposażeniem LX. Dotyczy to zarówno wersji sedan jak i kombi.
Dwa mocniejsze silniki mają odpowiednio 131 i 154 KM. Mniejszy, o pojemności 1747 cm sześc., znany jest z roadstera Fiata Barchetta, większy - pięciocylindrowy - z najmocniejszej odmiany Fiata Bravo. Nie przewiduje się montowania do Lybry silników widlastych, jak np. 2,5-litrowej jednostki o mocy 190 KM z Alfy 156. Zdaniem przedstawicieli Fiata Lancia ma być autem przede wszystkim eleganckim i komfortowym, najmocniejsze silniki są zarezerwowane dla sportowych Alfa Romeo. Najtańsza Lancia Lybra, sedan z 1,6-litrowym silnikiem w wersji LS kosztuje 74 000 zł, najdroższa wersja, kombi z dwulitrowym silnikiem w wersji LX, to wydatek 94 500 zł.
Dane techniczne

Model1.62.0
Nadwoziesedankombi
SilnikR4R5
Pojemność skokowa (cm sześc.)17471998
Moc maksymalna (KM)131154
Maks. moment obrotowy (Nm)144186
Skrzynia biegówmanualna, pięciobiegowa-
Hamulce przednie/tylnetarczowe/tarczowe-
Średnica zawracania (m)10,510,5
Objętość bagażnika (dm sześc.)420420-1300
Długość (mm)44654465
Szerokość (mm)17451745
Wysokość (mm)14601470
Rozstaw osi (mm)25952595
Masa własna (kg)12501390
Prędkość maksymalna (km/h)185210
Przyspieszenie 0-100 km/h (s)10,79,8

Zużycie paliwa (l/100 km)

Miasto11,814,6
Poza miastem6,37,3
Średnie8,410

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Topex

Topex Zestaw 135 elementów 38D215

245,09 zł141,33 zł-42%
miejsce #2

Bosch

Bosch Zestaw Narzędzi X-line All In One 111 2607017394

380,95 zł245,70 zł-36%
miejsce #3

Fieldmann

Fieldmann Zestaw narzędzi 138 Szt. (FDG 5013-138R)

204,00 zł175,69 zł-14%
miejsce #4

Makita

Makita Zestaw narzędzi P-90532

639,00 zł615,89 zł
Materiały promocyjne partnera

Premier zapowiada wzmożone kontrole

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Motofakty
Dodaj ogłoszenie